Naživo: Mistrík sa vzdal kandidatúry na prezidenta a vyjadril podporu Čaputovej (aktualizované)

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Robert Mistrík sa vzdal kandidatúry v prezidentských voľbách. Oznámil to na utorňajšej tlačovej konferencii a vyzval jeho voličov, aby dali svoj hlas Zuzane Čaputovej. „Do prezidentského úradu nemôžeme pustiť predĺžené ruky Roberta Fica a Vladimíra Mečiara,“ uviedol Mistrík.

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 16. marca, o priazeň voličov sa po odstúpení Mistríka uchádza 13 kandidátov (11 mužov a dve ženy).

Kandidátmi sú podpredseda NR SR Béla Bugár, advokátka Zuzana Čaputová, novinár Martin Daňo, sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár, poslanec NR SR Marian Kotleba, poslanec NR SR Milan Krajniak, bývalý politik František Mikloško, podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, politológ Róbert Švec, podnikateľka Bohumila Tauchmannová, bezpečnostný analytik Juraj Zábojník a vysokoškolský pedagóg Ivan Zuzula. Podľa údajov z predošlých volieb by voličské právo mohlo využiť približne 4,4 milióna voličov.

Od soboty druhého marca platí zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky, od štvrtku 14. marca zase platí zákaz vedenia volebnej kampane a zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch. Ten istý deň je zároveň koncom lehoty na vzdanie sa kandidatúry na prezidenta.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne