Nečakané výhody moderných záhradných kvetináčov

Vazové kvetináče sú pravdepodobne najbežnejším typom kvetináčov, ktoré si ľudia kupujú. V skutočnosti neexistuje žiadny limit, pokiaľ ide o dizajn a tvorbu moderných kvetináčov. Ak si to dokážete predstaviť, znamená to, že je to možné. Rastliny dnes prichádzajú vo všetkých veľkostiach a tvaroch, niektoré sú široké a nízke, iné zase úzke a vysoké.

Kvetináče môžu byt tiež dvojnásobne tak pevné, aby slúžili ako lavičky, na ktoré si môžete sadnúť. Súčasné vázy a kvetináče je možné prispôsobiť aj pomocou špeciálnych dekoratívnych akcentov, či už sú vo vnútri rastliny v črepníkoch alebo nie. Súčasné kvetináče tiež ponúkajú úplne nový vzhľad odvekým kvetom. Napríklad červené ruže majú tendenciu vyzerať rovnako, ak ich vysádzajú do záhrady. Ako náhle, ich však umiestnite do kvetináčov, môžu nadobudnúť jedinečný tvar, výšku alebo sa lepšie rozkonária.

Kvetináči

Zlepšiť kvalitu ovzdušia

Stromy a rastliny sú úžasným zdrojom čerstvého kyslíka. Zbavujú ovzdušia veľkého množstva znečisťujúcich látok a absorbujú oxid uhličitý, čím môžu zlepšiť kvalitu ovzdušia. Existuje aj mnoho rastlín čistiacich vzduch, ktoré sa dajú pestovať vo veľkých vonkajších kvetináčoch, ako je napríklad záhradné kvety, ľalie obyčajná, okrasné stromčeky a bambusová palma.

Prečítajte si aj ďalší článok: Rozjasnite interiér svojho domova pomocou správnych stropných svietidiel

V skutočnosti sa však nemusíte uspokojiť s týmito všeobecnými kopulovitými svietidlami, ak vezmeme do úvahy všetky kreatívne a jedinečné dizajny stropného osvetlenia, ktoré teraz môžete nájsť na trhu. Dobrou správou je, že sa dodávajú aj v rôznych úžasných povrchových úpravách a štýloch. 

Bránia rozrastaniu inváznych rastlín

Existuje niekoľko druhov rastlín, ktoré môžu okamžite ovládnuť menšie záhrady. Hovorí sa im invázne rastliny a majú tendenciu ľahko šíriť svoje semená do zvyšku záhrady. Napríklad po vysadení maličkého kúsku mäty si môžete čoskoro všimnúť rastliny mäty, ktoré rašia v iných oblastiach vašej záhrady. Sadenie inváznych rastlín do kvetináča, ktoré si môžete kúpiť v internetovom obchode Miravila, je jediný spôsob, ako ich izolovať. Najbežnejším typom inváznych rastlín je brčál obyčajný, citrónový balzam, včelí balzam a vistéria japonská.

Video: Týchto 7 rastlín je milovaných, ale invazívnych! Ako ich pestovať bez toho, aby ste prišli o záhradu

Vaše rastliny sa stávajú prenosnejšími

Akonáhle zasadíte kvety do zeme, ten malý kúsok zeme bude navždy ich domovom. Môžete len dúfať, že tento malý priestor bude mať dostatok tieňa a slnka na udržanie konkrétnej rastliny, inak skončíte s uschnutými a zvädnutým kvetmi bez krásnych púčikov. S rastlinami v kvetináčoch sa veci menia, pretože ich môžete ľahko premiestňovať. Ak určité miesto poskytuje príliš veľa tieňa a iné zase príliš veľa slnka, môžete kvetináč podľa potreby presunúť na iné miesto bez nutnosti opätovnej výsadby.

Príspevky z rovnakej kategórie: