Extraktory medu

Franz Hruschka vynašiel extraktor medu v roku 1865 v Taliansku. Hoci presný dátum nie je známy, jeho vynález oznámil na konferencii včelárov v Brne v septembri 1865. Pôvodným vynálezom bola jednoduchá plechová krabica pripevnená k drôtu s káblom a lievik dole. Do lievika sa pripevnil pohár, ktorý zbieral med. Tento extraktor mal byť včelárom roztočený otočením ruky a vyžadoval oveľa viac úsilia. Potom druhý prídavok môže mať pripevnené rameno na statíve. Táto verzia sa ľahšie otáčala statívom.

Extraktor medu

Nakoniec vyšiel konečný model, ktorý pripomínal dnešný extraktor s okrúhlou vaňou. Tento nápad získal popularitu a na scénu prišli rôzni predajcovia, ktorí vyrábali extraktor medu vo veľkom meradle. 

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Výhody a nevýhody betónového kvetináča

So všetkými rôznymi možnosťami kvetináčov z rôznych materiálov bude vaše rozhodovanie jednoduchšie, keď sa dozviete o výhodách betónových kvetináčov. Tieto všestranné a prispôsobiteľné kvetináče sú nevyhnutnými sponkami, ktoré môžete pridať na svoj dvor.

Druhy medových extraktorov 

V extraktoroch medu nie je veľa rozmanitosti. Jediný princíp, ktorý je za nimi, je odstredivá sila. Na základe orientácie rámu v koši existujú iba dva typy.

Jeden je tangenciálny extraktor, v ktorom jedna strana hrebeňa smeruje von a druhá je radiálny extraktor, v ktorom je rám umiestnený vertikálne s hornou tyčou rámu smerujúcou von.

Príspevky z rovnakej kategórie: