Perfektné záhrady aj v noci

Pri výbere by ste sa mali riadiť dvoma zásadami. Prvou je funkčnosť. Po zotmení potrebujete svetlá jednoducho preto, aby ste sa mohli v záhrade ľahko a pohodlne pohybovať a aby ste boli v bezpečí, keď sa budete presúvať medzi rastlinami a dekoračnými predmetmi. Nemusia to byť blikajúce svetlá, ktoré vám pomôžu nájsť najbližší požiarny východ, môžu a mali by byť vždy spracované čo najjemnejšie, aby bez problémov zapadli do väčšieho priestoru.

Namiesto označenia cesty svetlami po celej jej dĺžke zvážte osvetlenie blízkych kríkov alebo stromov. Odklonené svetlo bude vrhať dostatok svetla, aby vám ukázalo, kam idete, ale atraktívnejším spôsobom, čo nás privádza k druhej zásade: atmosfére. Tú vytvára osvetlenie, ktoré má čisto estetický účel. Je to typ osvetlenia, ktoré dokáže vyvolať emocionálnu odozvu a oživiť vašu záhradu.

Ambientné osvetlenie možno použiť na zvýraznenie kľúčových prvkov, ako je napríklad ukážkový strom, alebo na upriamenie pozornosti na rôzne oblasti záhrady tým, že pozýva ľudí, aby ich preskúmali a objavili viac, alebo jednoducho poskytuje svetlo na sedenie a jedenie pri stole.

Typ vonkajšieho osvetlenia, ktorý si vyberiete, bude závisieť od toho, ktorý z týchto princípov je vašou prioritou, ale čím jemnejšie osvetlenie, tým lepšiu atmosféru vytvoríte. Chcete sa vyhnúť tomu, aby ste sa vy alebo vaši hostia ocitli pod ostrou žiarou LED lampy alebo reflektora. Príležitostne budete potrebovať vystavené svietidlá, ale tie by mali byť obmedzené na minimum; každá svetelná schéma by mala byť menej o montáži a viac o efekte.

Keď si teda vyberiete, ako chcete štruktúrovať rastliny a prvky vybavenia, nezabudnite umiestniť svietidlá tak, aby ste vytvorili funkčnú, ale príjemnú atmosféru, ktorá uspokojí všetky potreby týkajúce sa vonkajších domácich priestorov a predovšetkým dokáže odrážať vašu osobu a váš estetický vkus bez toho, aby ste zmenili ekosystém, ktorý ste vytvorili pre seba a svoju rodinu.

Príspevky z rovnakej kategórie: