Nová sedemmiestna Dacia Jogger bude predstavená o pár dní.

Dacia Logan MCV prvej generácie sa vyrábala od roku 2006 do roku 2012. Jednalo sa o cenovo dostupné vozidlo, ktoré mohlo byť sedemmiestne. Neskôr prišlo na trh kombi Logan MCV, ktoré už nebolo sedemmiestne. Namiesto toho prišiel model Lodgy. Teraz však bude v ponuke Dacia Jogger.

Dacia Jogger

Dizajn novinky ešte nebol odhalený, ale očakávať môžeme prednú časť podobnú s modelmi Logan a Sandero. Vpredu taktiež vo vyšších výbavach nájdeme LED stretávacie svetlá. S dĺžkou približne 4,6 metra bude Jogger pôsobiť dlhým dojmom. Veľké kolesá a oplastovanie karosérie budú pripomínať crossover alebo lepšie povedané verzie Stepway.

Čo interiér? Samozrejmosťou je päťmiestna alebo sedemmiestna verzia a veľký batožinový priestor. Dizajn palubnej dosky bude s veľkou pravdepodobnosťou rovnaký ako má Logan alebo Sandero.

 

O ponuke motorov ešte ťažko hovoriť. Hovorí sa, že v ponuke budú rovnaké motorizácie ako má Sandero. Presnejšie atmosféricky litrový trojvalec SCe65, ale aj preplňovaný trojvalec TCe91. Taktiež sa hovorí, že Dacia Jogger dostane 1,3 TCe s mild-hybridnou technológiou a výkonom 140 koní. Na oficiálne informácie si počkáme do oficiálneho predstavenia, ktoré prebehne 3.9.2021.

Osobne si myslím, že motor TCe91 bude pre sedemmiestnu verziu slabý a do ponuky prídu silnejšie agregáty. Necháme sa však prekvapiť koncom týždňa.

The post Nová sedemmiestna Dacia Jogger bude predstavená o pár dní. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top