Poďme sa detailne pozrieť na elektrický Nissan Ariya.

Očakávaný Nissan Ariya bol včera oficiálne predstavený. Je to druhé elektrické vozidlo od japonskej automobilky Nissan. Čo ponúka Ariya? Poďme sa na toto elektrické SUV spolu pozrieť.

Zobraziť prezentáciu.

Dizajn Nissanu Ariya je nadčasový, futuristický a má ukázať nadčasový japonský futurizmus. Vpredu sa nachádzajú úzke full LED svetlomety, ktoré zasahujú až do spodnej časti masky. V maske sa nachádzajú ornamenty a uprostred sa nachádza nové Logo Nissan. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť zaujímavú líniu, ktorá začína pri predných svetlách, pokračuje výrezom medzi kapotou a blatníkom, ďalej po streche až k zadnej časti. Kolesá použité sú taktiež zaujímavé. Vzadu nájdeme tmavé LED svetlá, ktoré sú prepojené LED pásom, elegantný nárazník a krídlo na veku batožinového priestoru. Zaujímavosťou je, že na streche sú dve žraločie plutvy. Celkovo dizajn hodnotím ako odvážny, no na druhej strane elegantný.

Interiér vyzerá rovnako futuristicky a moderne ako exteriér. Koncept Ariya, ktorý bol minulý rok predstavený mal moderný interiér a sériová verzia má skoro rovnaký. Na palubnej doske sa nachádzajú dva 12,3-palcové displeje, ktoré sú vizuálne prepojené. Dvojramenný multifunkčný volant má kombináciu dotykových a mechanických tlačidiel. Zaujímavé je ovládanie klimatizácie, ktoré je dotykové a keď je auto vypnuté, tak vôbec nie sú vidieť tlačidlá. Vďaka tomu sa zachová elegantná a čistá línia. Taktiež v interiéri nie je klasický stredový tunel, ale elektricky posuvný dopredu a dozadu. Na stredovom tunely sa nachádza ovládanie jazdných režimov, ovládanie parkovacej brzdy a úložný priestor. Za príplatok môže byť v stredovom tunely aj rozkladací stolík.

Zobraziť prezentáciu.

Nissan Ariya dostáva aj autopilot ProPilot 2.0, ktorý je schopný fungovať v jednom jazdnom pruhu a iba mimo mesta. Tento systém by mal priniesť do našich životov to, čo sme za posledné desaťročie nevideli. V praxi ProPilot dokáže

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: