Rolls-Royce Spectre bude prvý elektromobil od luxusnej britskej automobilky.

Luxusné vozidlá Rolls-Royce sú známe svojím luxusom, ale aj veľkým motorom pod kapotou. V súčasnosti sa nachádza pod kapotou len veľký dvanásťvalec, ktorý poskytne vozidlu silu a vysoký výkon. Čoskoro však pribudne do ponuky prvý elektromobil britskej značky. Volať sa bude Spectre.

Rolls-Royce Spectre

Človek by očakával, že prvý elektromobil od Rolls-Royce bude luxusná limuzína alebo SUV, ale prvý elektromobil bude coupe. Dizajnom vozidlo veľmi pripomína dobre známy Wraith.
O technike vozidla zatiaľ nemáme žiadne informácie, ale s veľkou pravdepodobnosťou budú elektromotory a batérie požitie s elektrických vozidiel BMW.
Spectre má pred sebou jedny z najprísnejších testov v histórii Rolls-Royce, pričom prototypy najazdili 2,5 milióna kilometrov naprieč kontinentmi a podnebím, aby otestovali elektrické vozidlo za všetkých možných prevádzkových podmienok.

Rolls-Royce Spectre

Spectre sa dostane na trh koncom roka 2023 a pripraví pôdu pre ďalšie elektrické vozidlá Rolls-Royce. Dnes, 29. septembra, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Thorsten Müller-Otvos uviedol, že do roku 2030 prejdú všetky modely spoločnosti na elektrickú energiu: „Odvtedy sa Rolls-Royce už nebude zaoberať výrobou ani predajom vozidiel so spaľovacími motormi. . “

The post Rolls-Royce Spectre bude prvý elektromobil od luxusnej britskej automobilky. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: