Po celom svete sa šíria informácie, že aliancia Renault-Nissan sa má rozpadnúť. Odchod bývalého veliteľa aliancie Renault-Nissan Carlos Gon z Japonska údajne zvýšil už existujúce napätie. Avšak realita je vraj podľa automobilky iná. Poďme sa pozrieť čo hovorí Nissan.
Tlačové oddelenie japonskej automobilky tvrdí, že Nissan nemá v pláne opustiť alianciu. Automobilka tiež hovorí, že vďaka aliancii sa pozícia značky iba posilňuje a jej finančná výkonnosť sa zlepšuje. Dokonca Nissan, Renault a Mitsubishi Motors vytvorili v marci 2019 operačnú radu Aliancie, ktorá sa stala základom neustáleho zlepšovania a podpory budúceho úspechu. Odvtedy rada organizuje mesačné stretnutia a je jediným orgánom, ktorý dohliada na operácie a riadi alianciu.
Jediný problém je, že akcie aliancie Renault-Nissan sú na najnižšej hodnote za posledných osem rokov a akcie automobilky Renault sú na najnižšej hodnote za šesť rokov. Je to veľmi zaujímavé, že média zverejnili takú informáciu. Je dosť možné, že niekto chcel znížiť hodnotu aliancie a zneužil na to média. Je to dosť smutné.
The post Rozdelí sa aliancia Renault-Nissan? appeared first on spiatocka.sk.
Pokračovať v čítaní – zdroj článku
Príspevky z rovnakej kategórie:
- Nová Lada Vesta FL dostane virtual cockpit, veľký dotykový displej a ovládanie klimatizácie z Renault.
- Nissan 400Z môže mať výkon až 400 koní, pohon zadných kolies a manuálnu prevodovku.
- Renault budúci rok predstaví nové SUV s názvom Austral.
- Nissan 400Z bude poriadne športové auto.
- Nový Nissan Qashqai bude predstavený na jeseň tohto roku.