Šeliga: Nemusíme byť s Kollárom kamaráti, aby koalícia vládla ďalej. Za svoje výroky sa ospravedlnil

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v utorok v parlamente ostro zaútočil na Juraja Šeligu zo strany Za ľudí. Povedal o ňom, že nič „také farizejské“ v politike nestretol.

Denník N sa so Šeligom o slovnej výmene medzi ním a Kollárom zhováral v stredu popoludní. Medzi rozhovorom a jeho vydaním, počas stretnutia koaličných poslancov na Bôriku, sa Kollár Šeligovi za svoje výroky ospravedlnil. Podpredseda parlamentu si s predsedom Národnej rady následne podali ruku.

Kedy naposledy ste o sebe počuli, že ste „morálny etalón“ a „farizej“?

Záleží, z čích úst to bolo. Ale podobné poznámky v minulosti zvykli prichádzať od predstaviteľov Smeru.

Prekvapilo vás, že na vás predseda parlamentu Boris Kollár zaútočil až takto osobne?

Priznám sa, nerozumiem tomu. Z môjho pohľadu som pomenúval vecné problémy, voči pánovi Kollárovi som nebol nijakým spôsobom osobný. To, že on zareagoval takto osobne, je v prvom rade jeho vlastnou vizitkou. Ja nebudem nabiehať na tú istú hru, príde mi to nepatričné voči tomu, čím parlament je a čo by mal reprezentovať.

Každý napríklad vie, že nemám rád Roberta Fica. Keď sa pozriete na to, kým je Robert Fico, dospeli by ste k tomu, že by ste o ňom vedeli hovoriť rôznymi adjektívami a prívlastkami. No napriek tomu som sa o ňom nikdy nevyjadroval takýmto štýlom.

Boris Kollár vás vo svojom prejave prirovnával k poslancovi Ondrejovi Dostálovi. Povedal, že kým od neho kritiku berie, od vás nie. V čom je medzi vami rozdiel?

Keby som chcel žartovať, poviem, že Ondrej je starší a skúsenejší. No v skutočnosti neviem, aký je vecný rozdiel v našej kritike plagiátorstva. V podstate sme povedali obaja to isté.

Video: Slovná výmena medzi Šeligom a Kollárom

Neberie Kollár kritiku od vás trochu osobne? Predsa len, tri mesiace ste spolupracovali vo vedení parlamentu, boli ste na spoločnej služobnej ceste v Prahe. Nemohol mať pocit, že spolu vychádzate, a preto sa ho vaše postoje dotkli? Alebo ste k sebe až tak blízko

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top