Tajomstvo o tom ako dať tie najlepšie obchodné dary

Ak máte podník a chcete niečo dať svojim klientom, možno budete chcieť spoznať tie najlepšie obchodné dary (https://www.promotionalgifts.eu/), ktoré si ony zaslúžia. Ak si nie ste istí, ako pristupovať k poskytovaniu obchodných darčekov, nižšie uvádzame niektoré z tipov, ktoré vám pomôžu pri darovaní obchodných darov s vašim rozpočtom a reputáciou nedotknutým:

Nech je to osobné 

Pri výbere obchodných darčekov musíte byť opatrní. V mnohých prípadoch sa vaše najlepšie úmysly môžu odraziť opačne. Na jednej strane sa vám nepáči aby vaše dary boli hodené do koša, pretože sa zdajú byť neosobné a všeobecné

Obchodné dary
USB kat obchodné dary

Nepáči sa vám tiež, aby vaše dary boli monotone alebo zúfalé. Páči sa vám, aby vaše gesto bolo osobné a premyslené.

Buď kreatívny

Ak máte klientov, ktorí sú vášnivými golfistami, mohli by ste poslať nejaké golfové loptičky, ktoré by stratili okamžite. Ale skôr by ste im mali poslať niečo, čo by používali po dlhú dobu. Ak chcete, môžete tiež vložiť poznámku.

Obchodné dary
Notebook ako obchodné dary

Nikdy to nerobte propagačným

Mnoho spoločností alebo firiem posiela svojim klientom dary, ktoré obsahujú vlastné logo a meno. To nie je darček. Je to vlastne marketingový kus, preto ho nikdy nedávajte.

Podľa odborníka sa nenechajte oklamať myslením, že je to darček pre príjemcov. Ak darujete nezmyselné dary, mali by ste na ňom mať svoje logo. Vďaka tomu by každý, kto to vytiahne z odpadu, vedel, od koho je.

Nebuďte lacný

Zoberme si sumu, ktorú by ste mohli minuť keď niekoho odvediete niekam na dobré jedlo. Na toto jedlo a obed by sa mohlo zabudnúť už na druhý deň. Pokiaľ však ide o dary, podniky sa snažia určiť, ako málo môžu minúť. Ak sú všetky veci vo vašej firme prvotriedne, nikdy sa nestaňte firma s nízkymi ponukami, pokiaľ ide o preukázanie svojho ocenenia. S ohľadom na to, posielanie ničoho môže byť lepšie v porovnaní s odosielaním len tak niečoho. Na darčeky tiež nemusíte fúknuť všetok rozpočet. Môžete poslať videá od svojho tímu a povedať, do akej miery sa vám práca s nimi naozaj páči. Môžete tiež poslať fotografie svojho tímu. Takéto osobné dotyky sú najlepším spôsobom, ako vytvoriť trvalý dojem.

Zobraziť vaše ocenenie nielen počas sviatkou, ale aj počas celého roka

Musíte si uvedomiť, že načasovanie je rovnako dôležité ako kvalita, pokiaľ ide o darovanie. Je prirodzené myslieť na zasielanie darčekov počas sviatkov. Možno by ste však mali o tomto premislieť.Prázdninová sezóna je najmenej efektívny čas na darovanie. Po celý rok buďte vďační. Ale počkajte, a darujte darčeky keď sa nedajú očakávať, a uistite sa, že vaše dary sú nezabudnuteľné.

Nikdy nepoužívajte obchodné dary ako úplatky

Nie všetci existujúci alebo potenciálni klienti si zaslúžia uznanie alebo dar. Berte na vedomie, že dary sa nesmú považovať za úplatky. Rešpektujte pravidlá a limity stanovené príjemcami organizácie. Väčšina vládnych funkcionárov nemôže veľa darčékov akceptovať. Ale kvôli dobrým vzťahom vás správne darčeky môžu odlíšiť od toho,buď ste už existujúci predajca, uchádzač o zamestnanie alebo nádejny podník pre nich.

Príspevky z rovnakej kategórie: