Minulý rok v marci na autosalóne v Ženeve sa uskutočnila európska premiéra luxusného sedanu Aurus Senat S600. Vtedy sme mali…
The post Toto je ruské luxusné SUV Aurus Komendant. Pozri sa na auto bez kamufláže. appeared first on spiatocka.sk. …

Minulý rok v marci na autosalóne v Ženeve sa uskutočnila európska premiéra luxusného sedanu Aurus Senat S600. Vtedy sme mali možnosť si naživo pozrieť ruský sedan a dokonca som si mohol sadnúť do prezidentskej limuzíny Senat S700 a sadnúť si na miesto Vladimíra Putina. To sme však z bezpečnostných dôvodov točiť nemohli. Avšak Senat nie je jediné vozidlo značky Aurus. To rodiny pribudne ešte SUV Komendant a mikrobus Arsenal.

Aurus Komendant

Aurus Komendant bol veľakrát nafotený pri testovaní, ale iba s kamuflážou. Raz bol odfotený na výrobnej linke bez kamufláže, ale to iba z časti. Teraz sa však môžeme pozrieť na exteriér absolútne bez kamufláže. To vďaka stránke Rospatent kde boli odovzdané technické dokumenty.

Po dizajnovej stránke vyzerá Komendant jednoducho a elegantne. V prednej časti sa nachádza veľká chrómová maska, na ktorú nadväzujú úzke svetlomety. Predná časť veľmi pripomína vozidlá Rolls-Royce. Ak sa pozrieš z boku, tak Komendant pripomína svojím dizajnom BMW X7. Aurus má však dlhšiu kapotu a dlhšiu zadnú časť. Zadná časť vyzerá taktiež jednoducho a elegantne.

Interiér ešte nebol odhalený, ale bude veľmi podobný sedanu Senat. Na veľkej palubnej doske nájdeme dvojicu displejov a volant bude dvojramenný.

Aurus Komendant

Veľká oficiálnych informácií o použitej technike nemáme, ale predsa niečo vieme. Pod kapotou bude dvakrát preplňovaný 4,4-litrový osemvalec s výkonom 598 koní. Ten bude poháňať všetky štyri kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. Zaujímavosťou je, že medzi prevodovkou a motorom je umiestnený ešte elektromotor.

Všetky vozidlá Aurus sú postavené na rovnakej platforme a podvozku. Komendant má preto rovnakú svetlú výšku ako Senat. Presnejšie 200 mm. Na výber bude z viacero jazdných režimov Auto,

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: