Toyota Corolla Sport spaľujúca vodík sa zúčastnila na 24-hodinových pretekoch.

Toyota Corolla Sport spaľujúca vodík sa zúčastnila koncom mája na pretekoch Super Taikyu Series. Táto Toyota už vtedy absolvovala prvé preteky. Pretekár Hiroaki Ishiura v máji povedal, že jazda s motorom na vodík nie je odlišná od motora na benzín. Ak by mu nikto nepovedal, že vozidlo spaľuje vodík, tak by to nezistil. Táto Toyota sa len nedávno zúčastnila 24-hodinového preteku.

Toyota Corolla Sport Hydrogen

Dňa 18-19. septembra sa konali japonské 24-hodinové preteky Super Taikyu 2021. Týchto pretekov sa zúčastnila aj špeciálna Toyota Corolla Sport spaľujúca vodík, ktorá však nemá palivové články ako bežné sériové vozidlá na vodík. Pod kapotou sa nachádza 1,6-litrový trojvalec. Palivová sústava bola prerobená na spaľovanie vodíka a výsledkom nulové emisie. Jediné emisie sa produkujú pri spaľovaní oleja cez krúžky, ale to sú len minimálne emisie.

Je super, že v dobe elektromobility a vymierania spaľovacích motorov prichádza nádej v podobe normálneho spaľovacieho motora. My motoristický nadšenci si môžeme vychutnať zvuk motora na pretekoch.

The post Toyota Corolla Sport spaľujúca vodík sa zúčastnila na 24-hodinových pretekoch. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top