Video: Mal sa pískať faul? Víťaznému gólu Fínska v súboji proti Slovensku predchádzal sporný moment

KOŠICE 12. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí fanúšikovia v košickej Steel Arene si pred tretím gólom Fínska, ktorý sa nakoniec v sobotňajšom zápase na MS v hokeji 2019 ukázal ako víťazný, „pýtali“ vylúčenie za zákrok na Róberta Lantošiho.

Slovenský útočník sa snažil dostať k puku, ale Sakari Salminen ho „pribrzdil“ svojou hokejkou. Následne sa puk dostal od Nika Mikkolu za bránku ku mladíkovi Kaapovi Kakkovi, ktorý sa šikovne zbavil obrancu Martina Feherváryho a pomedzi betóny brankára Marka Čiliaka zasunul puk do jeho bránky.

Sporný moment sa nepáčil ani útočníkovi Markovi Daňovi a ihneď vyšprintoval smerom k hlavnému rozhodcovi. „Škoda toho tretieho gólu, mysleli sme si, že tam bol faul, a prestali sme hrať,“ hovoril po zápase útočník Ladislav Nagy.

Že to bol nedovolený zákrok si myslel aj Martin Marinčin. „Čo rozhodlo? Rozhodca nám neuznal oslabenie, vtedy dali Fíni gól na 3:2,“ povedal po stretnutí slovenský obranca. A aký je váš názor, bol to nedovolený zákrok a mali hrať slovenskí hokejisti presilovku?

Video: Sporný moment pred tretím gólom Fínska

[embedded content] [embedded content]

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne