Voči HC Slovan Bratislava sa podľa Širokého rozpútala antikampaň, aby nezískal tipsportligovú licenciu

Člen predstavenstva hokejového klubu Slovan Bratislava Juraj Široký ml. má pocit, že voči jeho klubu sa rozpútala kampaň s cieľom vyradiť „belasých“ z hry o účasť v najvyššej domácej súťaži.

„Mám pocit, že sa tu rozpútala istá kampaň, aby Slovan licenciu nezískal a aby minimálne rok nemohol hrať. Myslím si, že je to iniciatíva pár ľudí, ktorým Slovan leží v žalúdku. Zrejme majú nejaké vlastné záujmy a ambície, dokonca mám informácie, že sú medzi nimi aj bývalí hráči Slovana, čo ma veľmi mrzí,“ povedal v rozhovore na oficiálnom klubovom webe.

„Belasí“ vraj splnili všetko

O udeľovaní licencií by mal Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) rozhodovať v úvode augusta. Slovan strávil ostatných sedem sezón v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) a pre návrat do Tipsport ligy musí splniť všetky podmienky ako konkurenčné mužstva. Len v takom prípade dostane licenciu.

„Všetko, čo bolo potrebné urobiť, sme splnili, ale o licencii rozhoduje Ligová rada a Výkonný výbor SZĽH, ktorý bude hlasovať. Dozvedel som sa, že je na nich vyvíjaný určitý tlak, aby nehlasovali v prospech Slovana. Pre všetkých fanúšikov belasých ešte raz opakujem: všetky potrebné podmienky sme vo veľmi krátkom čase od rozhodnutia opustiť KHL splnili. Verím, že zvíťazí zdravý rozum a v septembri budeme spolu chodiť na tipsportligový hokej,“ pokračoval Široký ml.

Účelová a jednostranná propaganda

Podľa funkcionára Slovana ide o mediálny tlak na celý proces pridelenia licencie pre bratislavský klub. „Nerozumiem tejto účelovej a jednostrannej propagande. Slovan robí všetko preto, aby splnil požadované podmienky vstupu do extraligy a to v termínoch, ktoré platia rovnako pre všetky kluby. Nie je mi známe, na základe čoho a akých skutočností sa takto klamlivé a zavádzajúce informácie zverejňujú. Môžem zodpovedne povedať, že sa nám podarilo k dnešnému dnu splniť v zásade všetky podmienky na udelenie licencie, vrátane finančného a materiálno-technického zabezpečenia,“ poznamenal.

Širokého ml. zarážajú niektoré stanoviská zástupcov Pro Hokeja.„Tie sa nezakladajú na pravde, sú účelové a bohužiaľ sú podsúvané všetkým ostatným majiteľom a zástupcom klubov, ako aj členom VV SZĽH. Verím, že pri rozhodovaní o licenciách pre hokejové kluby na sezónu 2019/2020, členovia VV SZĽH nepodľahnú tlaku a emóciám z vedomého rozširovania nepravdivých a nekorektných informácií a budú sa pri hlasovaní rozhodovať na základe skutočných faktov,“ dodal.

Na otázku, či sa Slovan niekedy vráti do nadnárodnej KHL, odpovedal: „V prípade, ak by bolo zabezpečené dlhodobé financovanie, tak si to viem v budúcnosti predstaviť.“

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne