Vydajte sa po stopách kvalitnej kávy

V okamihu, keď vstupujete do kaviarne, získavate prvý dojem. Je to dizajnom interiéru, dobre oblečeným a usmiatym personálom alebo vôňou, ktorá sa rozlieha priestorom? Všetky tieto veci určite rozhodujú o tom, či sa na mieste budete cítiť príjemne. Ako však odhalíte esenciu pravej kvality vo svojej šálke? Káva a jej objavovanie môže byť zážitok.

Použitie pákového kávovaru si žiada zručnosť a precíznosť, pretože pred prípravou kávy je potrebné nastaviť si alebo skontrolovať množstvo faktorov, ako sú objem vody, množstvo kávy, teplota, čas a tlak, pri ktorých prebehne extrakcia. Zároveň je potrebné venovať pozornosť mletiu kávy.

Kvalita na pohľad

Najprv si všimnite vzhľad kávy. Aká je pena, tzv. crema na povrchu? Je hrubá, hustá a súvislá alebo rýchlo zmizne? Arabica má tenšiu, ale pružnejšiu cremu, ktorá sa po odpití znova uzavrie na hladine, kým pena robusty je vo všeobecnosti redšia, ale vyššia a menej odolná.

Teraz nasleduje ten najdôležitejší a najvzrušujúcejší okamih – naplno sa ponorte do arómy a samotnej chuti kávy. Sledujte jednotlivé odtienky vône a celú paletu chutí. Nachádzate kyslasté, horkasté alebo skôr sladké tóny? Je chuť jemná alebo intenzívna? Ak ste si objednali cappuccino alebo iný druh mliečnej kávy, môžete  posúdiť mliečnu penu. Mala by byť krémová, kompaktná, bez viditeľných bubliniek a naozaj trvácna. Taká, že vám z nej doslova ostanú mliečne fúzy.

Takúto príležitosť k degustácii vám ponúkajú aj nové kaviarne Shell Café, ktoré nájdete na svojich cestách po Slovensku. Na vybraných staniciach Shell vám pripravia kávu na pákových strojoch. Tie využíva vyškolený personál, aby sa dosiahla výnimočná chuť čerstvo namletej kávy. Všetky kávovary sú dôkladne čistené, pretože nečistota stroja sa okamžite prejaví na chuti a kvalite kávy. Novú kávu Shell Café so širokou ponukou rôznych typov kávy od klasického espressa po ochutené latté však nájdete na každej čerpacej stanici Shell na Slovensku.  Naučte sa s nami rozoznávať kvalitnú kávu nielen podľa chuti.

Kroky k dokonalej

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top