Záleží vám na čistom okolí? Inšpirujte sa Trash Patrols tímami

Upratovacie hliadky z McDonald’s vyzbierali za tri mesiace viac ako 250 vriec odpadu po celom Slovensku.

Najznámejšia sieť reštaurácií, spoločnosť McDonald’s počúva a reaguje na podnety svojich zákazníkov a v rámci kampane NAŠE PRETOŽE predstavila dôvod, prečo upratuje okolie svojich reštaurácií ešte častejšie a príkladnejšie spoločne s ľuďmi z reštaurácií, ktorí sa dokázali sami proaktívne počas minulého roka naštartovať a predstaviť Trash Patrols. Ich cieľom je nielen udržiavať čistotu v okolí vlastných reštaurácií bez odpadkov, či neporiadku, ale aj v širšom okolí miest, či regiónu, kde ako dobrý sused pôsobia. Spoločnosť chce týmto zároveň motivovať aj svojich zákazníkov i verejnosť k udržateľnejšiemu spôsobu života.  

Počas leta sa do interného programu #MekáčUpratuje zapojilo presne 213 zamestnancov, ktorí absolvovali 35 upratovaní po celom Slovensku a vyzbierali 203 plných vriec rôznorodého odpadu. Takmer stovka zamestnancov neváhala a pridala sa aj do iniciatívy Upracme Slovensko, čo odbremenilo prírodu o ďalších 51 vriec odpadu. Za letné obdobie tak dohromady vyčistili zamestnanci McDonald’s okolie či okolitú prírodu o 254 vriec, čo sú približne 3 tony prírodnej záťaže.

„Uvedomujeme si, že sme súčasťou mnohých komunít, kde pôsobíme a záleží nám na tom, aké životné prostredie je okolo nás. Aktívne sa preto zapájame nielen do iniciatív, akým je napríklad Upracme Slovensko, ale realizujeme aj vlastné programy s celospoločenským významom. Interný program „Mekáč upratuje“ sa stal súčasťou pravidelných aktivít či dokonca tímbildingov našich kolegov v reštauráciách, ktorí hrdo nosia reflexné vesty s nápisom Trash Patrol a tým motivujú aj ostatných správať sa zodpovedne,“ upresňuje Lucia Poláčeková, PR supervízorka pre McDonald’s na Slovensku.

McDonald’s ide príkladom

Dôvod, prečo vznikla aj na Slovensku iniciatíva Upracme Slovensko, vysvetľuje Veronika Repiská „Sme partia mladých ľudí, ktorí sa už nemohli pozerať na to, v akom stave sa nachádza

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top