Zrútila sa slovenská stíhačka Mig-29, za nehodu vraj môže nedostatok paliva

  • aktualizované 28. septembra, 22:51

Pri Zlatých Moravciach spadlo vojenské stíhacie lietadlo Mig-29. Podľa dostupných informácií sa pilotovi podarilo katapultovať. Na miesto smeruje aj minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

O nehode informovalo na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook aj Ministerstvo vnútra SR. Podľa stanoviska mohlo byť príčinou nehody nedostatočné množstvo paliva. Vojenské stíhacie lietadlo spadlo približne o 21:30 hodine.

K nehode sa vyjadril aj premiér Peter Pellegrini. Jeho stanovisko poskytla agentúre SITA hovorkyňa Patrícia Macíková. „Predseda vlády SR je v intenzívnom kontakte s príslušnými ministrami a má aktuálne informácie o celej situácii. Zároveň verí, že pilot je v poriadku a že sa ho záchranným zložkám podarí nájsť v čo možno najkratšom čase,“ povedala Macíková. Polícia na sociálnej sieti vyzvala obyvateľov a novinárov, aby sa k lietadlu nepribližovali.

„Policajti zabezpečujú miesto nehody a dôrazne žiadajú obyvateľov susednej obce a všetkých novinárov na mieste, aby sa pre svoju vlastnú bezpečnosť nepokúšali priblížiť k stíhačke, čo by mohlo mať fatálne následky. Podľa prvotných informácií môže za nehodu, ktorá sa stala v Nitrianskom kraji, nedostatok paliva. Finálna príčina bude vyšetrovaná, ide zatiaľ o predbežnú informáciu,“ uviedla polícia. Podľa ministerstva obrany išlo o cvičný vzlet a druhý pilot ďalšieho lietadla bezpečne pristál.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne