El Clásico by mali pre nepokoje v Barcelone presunúť do Madridu, kouč Valverde nesúhlasí

Hlavnému trénerovi FC Barcelona Ernestovi Valverdemu sa nepáči nápad vedenia španielskej najvyššej futbalovej súťaže, na základe ktorého by mal jeho tím odohrať budúcotýždňový zápas 10. kola proti Realu Madrid v hlavnom meste krajiny.

La Liga argumentuje tým, že vzhľadom na prebiehajúce protesty v katalánskej metropole by bolo bezpečnejšie, ak by sa duel uskutočnil na Štadióne Santiaga Bernabéua.

Ostro sledované El Clásico je naplánované na 26. októbra s úvodným výkopom o 13.00 h na barcelonskom Camp Nou. Valverde si myslí, že tento plán by sa nemal meniť.

„Ja osobne a spolu so mnou aj hráči preferujeme, aby sa v rozpise zápasov nič nemenilo. Zároveň tým ukážeme, že duel v Barcelone sa môže uskutočniť v súlade s bezpečnostnými normami napriek problémom, ktoré momentálne trápia Katalánsko,“ uviedol vo štvrtok španielsky kouč.

Oba zainteresované kluby sa majú vyjadriť k žiadosti vedenia La Ligy najneskôr do pondelka budúceho týždňa. V hre je aj prípadné presunutie stretnutia na iný termín, čo by však bolo komplikovanejšie vzhľadom na nahustený program oboch klubov.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne