Hlavnému trénerovi FC Barcelona Ernestovi Valverdemu sa nepáči nápad vedenia španielskej najvyššej futbalovej súťaže, na základe ktorého by mal jeho tím odohrať budúcotýždňový zápas 10. kola proti Realu Madrid v hlavnom meste krajiny.

La Liga argumentuje tým, že vzhľadom na prebiehajúce protesty v katalánskej metropole by bolo bezpečnejšie, ak by sa duel uskutočnil na Štadióne Santiaga Bernabéua.

Ostro sledované El Clásico je naplánované na 26. októbra s úvodným výkopom o 13.00 h na barcelonskom Camp Nou. Valverde si myslí, že tento plán by sa nemal meniť.

„Ja osobne a spolu so mnou aj hráči preferujeme, aby sa v rozpise zápasov nič nemenilo. Zároveň tým ukážeme, že duel v Barcelone sa môže uskutočniť v súlade s bezpečnostnými normami napriek problémom, ktoré momentálne trápia Katalánsko,“ uviedol vo štvrtok španielsky kouč.

Oba zainteresované kluby sa majú vyjadriť k žiadosti vedenia La Ligy najneskôr do pondelka budúceho týždňa. V hre je aj prípadné presunutie stretnutia na iný termín, čo by však bolo komplikovanejšie vzhľadom na nahustený program oboch klubov.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne