Kedy by ste mali vymeniť batériu do auta?

Teplo pomáha chemickej reakcii, ktorú batérie používajú na výrobu elektriny. Zvyšuje tiež rýchlosť degradácie batérie. V chladnejšej severnej klímy môžu batérie vydržať 5 rokov alebo dlhšie. V horúcich lokalitách je však bežnejšie približne 3 roky. Batérie navyše žijú v drsnom prostredí, kde teplota môže prekročiť 200 stupňov Fahrenheita. V záujme boja proti teplu môžu výrobcovia automobilov namontovať batériu v izolovaných oblastiach, premiestniť batériu mimo motorového priestoru alebo nainštalovať tepelný štít, často pod podlahou kufra alebo zadným sedadlom.

Autobatéria
Autobatéria Exide

Čas

Rovnako ako ľudské bytosti,tak aj autobatérie v priebehu času starnú a majú konečnú životnosť. Aj v perfektnom prevádzkovom stave sa autobatéria zhoršuje, a neposkytuje dostatok energie na naštartovanie motorov. Spôsoby používania automobilov tiež prispievajú k starnutiu batérií.

Autá, ktoré jazdia väčšinou na krátkych cestách, nemusia umožniť úplné nabitie batérie a autobatéria v automobiloch zaparkovaných na dlhšiu dobu prirodzene sa samovybíjajú. V takýchto situáciách môže údržba pomocou nabíjačky udržiavať batériu úplne nabitú a predĺžiť jej životnosť.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top