Rozdiel webových domén a webových stránok

Akonáhle budete pripravení rozvíjať svoje vlastné obchodné webové stránky, môže byť dosť mätúce zoznámiť sa s týmito internetovými žargónmi. Väčšinu času bude vo vašej mysli veľa otázok o tom, kde by ste mali začať. Čo sú to webové stránky? Čo sú to webové domény?

Čo sú to webové stránky?

Webové stránky označujú skupinu súvisiacich stránok, ktoré sú navzájom spojené prostredníctvom jedného názvu webové domény (https://www.domenca.com/domene/). Webová stránka má zvyčajne svoju vlastnú domovskú stránku s navigáciou, ktorá obsahuje zoznam ostatných webových stránok. Každá webová stránka môže slúžiť jedinečnému účelu s rovnako jedinečnými médiami a textom.

Webové domény

Na správne zobrazenie vo webovom prehliadači musia webové stránky dodržiavať štandardné štrukturálne a kódovacie pokyny. Ale najslávnejšie stavby webových stránok sú špeciálne určené pre začiatočníkov. Svoj web môžete tiež prispôsobiť, aj keď nemáte skúsenosti s navrhovaním, pretože platforma bude automaticky generovať kód.

Čo sú názvy webových domén?

Názvy webových domén sú adresy, ktoré identifikujú jedinečné umiestnenie vášho webu online. Názov vašej domény môžete považovať za konkrétne pokyny pre váš web. Keď osoba zadá toto meno do panela s adresou, vyhľadávací prehliadač môže určiť, kde je váš web uhostený.

Webové domény

Názov domény sa skladá z tých slov, ktoré nasledujú po www. Web s niekoľkými stránkami má subdomén pre každú stránku.

Je dôležité mať na pamäti, že registrované doménové meno by mohlo existovať aj bez webových stránok. V skutočnosti existujú špekulanti, ktorí kupujú veľa nepoužívaných doménových mien a dúfajú, že ich predajú za oveľa vyššiu cenu. Webové stránky nie sú aktívne, kým názov webovej domény nesmeruje na hostiteľa a webovú stránku. Je tiež možné, aby viacero domén smerovalo iba na jednu stránku.

Môžete tiež biť viac kreatívnejší a vybrať požadované doménové meno ktoré ešte nebolo používané. Vyhľadajte doménu vyhľadaním dostupných mien od registrátorov domén.

Aby ste mohli vlastniť doménu, ako aj za obnovu registrácie, musíte každý rok platiť poplatok.

Po vypršaní platnosti webových domén a ich zakúpení inou osobou môžete tiež urobiť ponuku, aby ste sa pokúsili znovu získať vlastníctvo. Mnoho predajcov vám však môže účtovať viac, ako je poplatok za obnovenie, pretože doména má vysoký dopyt.

Čo sú to adresy URL?

Pamätáte si, ako môžu mať webové stránky niekoľko stránok pod jednou podobnou doménou? Všetky stránky potrebujú presnú adresu na identifikáciu svojho umiestnenia na webe. Je pravda ak že web má iba jednu stránku. URL alebo Universal Resource Locator je úplná adresa pre každú webovú stránku.

Pravdepodobne, to najlepšie na spustení vlastnej webovej stránky je skutočnosť, že získate nekonečný priestor na ďalšie zlepšovanie. Mať funkčnú a čistú webovú stránku online je dôležité na vytvorenie vašej značky. Budete tiež musieť hľadať úplne nové spôsoby, ako vylepšiť používateľské prostredie, kým sa vaše podnikanie rozrastá.

Príspevky z rovnakej kategórie: