Toto je nová Lada Niva Travel. Čo ponúkne?

Lada Niva má za sebou dlhý a zložitý príbeh. Ruský AutoVaz predstavil v roku 1998 novú Ladu Nivu, avšak v roku 2002 bola nová Niva predávaná pod značkou Chevrolet. Len nedávno sa automobilke Lada podarilo Nivu vrátiť pod vlastnú strechu a teraz tu máme aktualizovanú Lada Niva Travel.

Lada Niva Travel 2021

Nová Lada Niva Travel dostáva modernejší dizajn. Predná časť dostáva novú masku, svetlá a nárazník. Bočná čas má nové blatníky a kolesá. Vzadu nájdeme napríklad nové svetlá. Celkovo dizajn Niva Travel pripomína Toyotu RAV4. Verzia Off-road dostáva plastové doplnky, terénne pneumatiky a vyššie nasávanie vzduchu.

Okrem dizajnu sa zmenili aj rozmery. Dĺžka, šírka a výška sú 4099, 1804 a 1652 mm, to znamená, že novinka je o 43 mm dlhšia a o 4 mm širšia ako staršia Niva. Zmeny v rozmeroch sú kvôli novému dizajnu, ale nová Niva je ľahšia o 20 kg.

Lada Niva Travel 2021

Čo sa týka techniky, tak nová Lada Niva Travel má dobre známy 1,7-litrový benzínový motor s výkonom 80 koní a krútiacim momentom 127 Nm, 5-stupňovú manuálnu prevodovku, permanentný pohon všetkých kolies, uzávierku diferenciálu a redukčnú prevodovku.

Termín zahájenia predaja ešte nebol oficiálne zverejnený, ale podľa odhadov sa predaj na ruskom trhu začne vo februári 2021.

Očakávame, že Lada Niva Travel bude na Slovensku v ponuke na individuálny dovoz.

Lada Niva Travel 2021

The post

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top