Video: Matúš Sukeľ strelil Kanaďanom dva góly, ale po zápase cítil obrovské sklamanie

KOŠICE 14. mája (WebNoviny.sk) – Zápas Slovensko – Kanada (5:6) mal z pohľadu hokejového fajnšmekra všetko, len nie dobrý koniec pre slovenského fanúšika.

Nešťastný gól zo záveru zápasu

Slováci nad Kanaďanmi v pondelok večer v Košiciach dvakrát viedli o dva góly (2:0 a 4:2), neskôr bojovne vyrovnali na 5:5, ale sekundu pred koncom im zobral nádej na zisk čo len bodu Mark Stone. V deň svojich 27. narodenín rozhodol tento útočník Vegas Golden Knights v NHL o netuctovom víťazstve „javorových listov“ 6:5.

„Z tohto zápasu sme si zaslúžili vziať nejaké body. Hrali sme dobre, bojovali sme, o to viac nás mrzí inkasovaný gól sekundu pred koncom. Čo som si vtedy pomyslel? Ťažko povedať, cítil som obrovské sklamanie pred tými úžasnými divákmi,“ referoval v novinárskej mixzóne Matúš Sukeľ.

Dvadsaťtriročný stredný útočník je zatiaľ jedným z najpozitívnejších zjavov v tíme Craiga Ramsayho. Z troch zápasov má na konte tri góly, ale minimálne tie dva zo zápasu s Kanadou by vymenil za body zo zápasu s Kanadou.

„Moje góly ma priamo v zápase, samozrejme, potešili. Teraz po ňom ma už netešia. Môžeme sa však odraziť od toho, že sme strelili veľa gólov. Určite máme na to, aby sme zdolávali aj silné mužstvá,“ pokračoval Sukeľ.

Body proti favoritom boli na dosah

Na otázku, v čom a či vôbec boli Kanaďania lepší ako Slováci, center druhého útoku odpovedal: „Jednoznačne v presilovkách, keďže v nich strelili tri góly. To bolo rozhodujúce. Oni na nás na začiatku dosť vybehli, ale snažili sme sa hrať jednoducho. Škoda len, že keď sme im odskočili na dva góly, nevedeli sme to udržať.“

[embedded content]

Po utorkovom dni voľna čakajú v stredu na Slovákov Nemci. Tí majú momentálne v tabuľke A-skupiny o 3 body viac, čiže zverenci Craiga Ramsayho musia bodovať a najlepšie naplno.

„Proti Fínom aj Kanaďanom sme mohli zobrať možno aj po tri body. Nemáme ich a o to viac musíme teraz ´makať´. Myslím si však, že nešťastná prehra s Kanadou nás psychicky nepoloží. Hráme dobre a na tom sa dá stavať,“ rozlúčil sa Sukeľ.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne