Ako sa starať o vaše tetovanie

Dať sa tetovať nie je nič jednoduchšie ako lekársky zákrok. Umelec vloží ihlu pod vašu pokožku a vytvorí majstrovské dielo, ktoré vám vydrží celý život. Počas prvých týždňov po tetovaní bude potrebné sa o tetovanie starať. Toto obdobie zotavenia je kľúčové ak chcete, aby vaše tetovanie vydržalo dlho. Ak sa nebudete o vaše tetovanie dennodenne starať, tak môže dôjsť k zjazveniu tkaniva a deformácii vašej pokožky.

Záleží na tom ako to robíte

Snažiť sa pochopiť, čo vaša pokožka presne potrebuje môže byť trochu zložité. Existuje veľké množstvo produktov pre starostlivosť o pokožku a môže to byť teda pre vás trošku mätúce. Starostlivosť o tetovanie začína od tej sekundy, keď nové tetovanie dostanete a trvá až dovtedy, kým nie je perfektne zahojené.

Obvykle vám tetovací salón dá obväz, ktorý by ste si mali na sebe nechať niekoľko hodí. Majte na pamäti, že starostlivosť o tetovanie bude potrebná na citlivú oblasť vášho tetovania po dobu niekoľkých týždňov. Uistite sa, že po odstránení obväzu si tetovanie čistíte mydlom bez pridanej arómy a teplou vodou. Pre starostlivosť o tetovanie sú nevyhnutnosťou čisté uteráky a teplá voda.

Krémy a mlieka na tetovanie

Pri výbere krému či mlieka na tetovanie by ste si nemali vybrať hocijaký výrobok pre starostlivosť o pleť. Hľadajte tie, ktoré sú špeciálne navrhnuté na starostlivosť o novo vytvorené tetovanie. Dobrým nápadom je nájsť hydratačný krém na tetovanie, alebo krém obsahujúci bylinky a ďalšie prírodné látky. Vyhnite sa prípravkom obsahujúcim ropu a alkohol, pretože tieto môžu vašu pokožku podráždiť a vyvolať ďalšie problémy.
Existuje mnoho výhod pre aplikovanie mlieka na vaše tetovanie ako napríklad:

  • Mlieko na tetovanie revitalizuje vašu pokožku
    Vaša pokožka môže pri zotavovaní sa stratiť časť svojej vlhkosti a mlieko na tetovanie
  • Prospešné živiny
    Vaša pokožka potrebuje dostatočné množstvo zdravých živín aby sa mohla správne zotaviť. Mlieko či krém na tetovanie dodá vašej pokožke prospešné živiny a urýchli proces jej zotavovania.
  • Upokojuje vašu pokožku
    Oblasť vašej pokožky, kde sa vaše nové tetovanie nachádza vás bude po dobu niekoľkých dní pobolievať. Krém či mlieko na tetovanie vašu pokožku upokoja.

Starostlivosť o tetovanie je potrebné aj potom ako bude vaše tetovanie zahojené, takže používanie krémov a mliek pomôže vašej pokožke ostať zdravou a vaše tetovanie tak bude žiariť v celej svojej sláve. Opýtajte sa vášho obľúbeného zdravotníka, alebo umelca, tatéra na najlepší spôsob ako sa starať o vaše tetovanie a ono si zachová svoj úžasný vzhľad po desaťročia.

Prečítajte si článok s názvom “Anastasia Beverly Hills – Prečo je populárna?“.

Príspevky z rovnakej kategórie: