Šéf klubu OĽaNO Šipoš: Vládnuť bez Kollára by bolo náročné, ale reálne (+ podcast a video)

Michal Šipoš (39) je poslancom parlamentu, pochádza zo Starej Ľubovne. V rozhovore hovorí:

  • prečo si myslí, že by koalícia mohla vládnuť aj bez Sme rodina,
  • akú zodpovednosť nesie OĽaNO za súčasné dianie v polícii,
  • či by nemohol byť ministrom vnútra Gábor Grendel,
  • ale aj že Igor Matovič stále robí na daňovo-odvodovej reforme.

Skúsme si na úvod zaprognózovať: bude na Slovensku na Vianoce vládnuť štvorkoalícia, trojkoalícia, alebo niečo úplne iné?

Nechcel by som dávať prognózy dopredu, keď som to urobil minule, vaša kolegyňa Monika Tódová mi to neskôr pripomenula s tým, že mi to nevyšlo. Ťažko povedať, ako dopadne, ale verím, že všetci koaliční partneri si uvedomia, v akej situácii Slovensko je. Jedna časť bola vyhrať voľby vo februári 2020, ale vidíme, čo sa momentálne deje v bezpečnostných zložkách, prokuratúre a medzi sudcami. Musíme si povedať, či chceme stáť na strane spravodlivosti, alebo či nám je to jedno a každý si pôjde svojou cestou.

Čakalo sa, že si niečo takéto poviete na koaličnej rade už minulý týždeň, ale koaliční lídri po nej naznačovali, že sa to vlastne nepreberalo a čaká sa na výsledok pracovnej skupiny na obnovu dôvery v právny štát. To sa až nechce veriť, že ste sa nebavili o tom, že hrozí ďalšia vládna kríza. Neprebiehajú žiadne debaty?

Je pravda, že minulú koaličnú radu sme viac riešili body programu prebiehajúcej schôdze Národnej rady. Pracovná skupina zasadá, má priniesť konkrétne návrhy riešení a potom sa budeme pýtať našich koaličných partnerov – a najmä Sme rodina – či chcú očistu v bezpečnostných zložkách. Či chcú byť na strane spravodlivosti, alebo nie.

Aký je váš pocit? Chcú?

To sa ukáže, keď prídu konkrétne riešenia. Zatiaľ vnímam, že chcú situáciu prekryť rôznymi nájomnými bytmi, „prácou pre ľudí“ a podobnými vyhláseniami.

A vy im to neveríte a myslíte si, že to je odlákavanie pozornosti?

Každý, kto trochu sleduje politiku, si názor urobí. Vnímam, že je to

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne