Volkswagen pravdepodobne o pár rokov nebude vyrábať vozidlá s manuálnou prevodovkou.

Záujem o vozidlá s automatickou prevodovkou aj naďalej rastie. Môžeš si všimnúť, že prémiové automobilky pre niektoré modely neponúkajú manuálnu prevodovku. Nemecká automobilka Volkswagen chce do pár rokov prestať ponúkať vozidlá s manuálnou prevodovkou.

V súčasnosti Volkswagen predáva 353 modelov a verzii. Z toho 214 má automatickú prevodovku a 139 manuálnu prevodovku. Dôvod na ukončenie výroby vozidiel s manuálnou prevodovkou je jasný. Šetrenie nákladov. Automobilka nemusí míňať nemalé peniaze na vývoj manuálnej prevodovky. Taktiež zvyšujúce množstvo elektromobilov, ktoré nepotrebujú prevodovku.

Nový Volkswagen Passat a Tiguan už nebudú mať v ponuke manuálnu prevodovku. Tieto vozidlá budú predstavené v roku 2023. Od roku 2030 by nemal mať žiaden Volkswagen v ponuke manuálnu prevodovku.

 

Uvidíme časom, či sa cena základných modelov zvýši. Dnes sú verzie s automatickou prevodovkou o niekoľko tisíc eur drahšie ako verzie s manuálnou prevodovkou. Je ale dosť možné, že o pár rokov sa rozdiel zníži alebo úplne rozdiel ceny úplne zmizne. Uvidíme časom. Každopádne dnes už je vozidlo s automatickou prevodovkou oveľa dostupnejšie ako niekoľko rokov dozadu.

 

 

The post Volkswagen pravdepodobne o pár rokov nebude vyrábať vozidlá s manuálnou prevodovkou. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: