Rôzne metódy záchrany údajov z externého disku 

Externý pevný disk sa skladá z viacerých citlivých komponentov. Tieto komponenty sú zodpovedné za zaznamenávanie údajov vo forme magnetického vzoru, ktorý tvoria skupiny zmagnetizovaných kovových zŕn. Zrná pokrývajú kruhové obrazce rotujúce rýchlosťou 7 200 otáčok za minútu, čo je prípad spotrebných diskov. Každá platňa má špeciálnu čítacie hlavu, ktorá sa vznáša niekoľko nanometrov nad povrchom platne. Táto hlava zapisuje na disk a premieňa reťazce bitov pomocou elektrického prúdu, ktorý je privádzaný cez elektromagnet. 

Na spodnej strane pevného disku je pripojená doska s obvodmi. Na nej sa nachádza hlavný čip radiča a ďalšie elektronické komponenty, ktoré sú zodpovedné za riadenie činnosti hlavy. Medzi týmito mnohými elektronickými komponentmi sa nachádza malý pamäťový čip, v ktorom je uložený firmvér. Ide o trvalý softvér, ktorý obsahuje základné pokyny, ako pevný disk komunikuje s ostatným hardvérom počítača. Teraz, keď už máte predstavu o fungovaní externých pevných diskov, je čas oboznámiť sa s rôznymi metódami záchrany údajov z externého disku

SD karty sú malé pamäťové karty, ktoré slúžia na ukladanie dát.

Vyskúšajte príkaz CHKDSK 

Nástroj známy ako CHKDSK nájdete v každom počítači so systémom Windows. Jeho hlavným účelom je potvrdiť integritu súborového systému určitého zväzku a pokúsiť sa vyriešiť logické chyby súborového systému. Používanie nástroja CHKDSK je prekvapivo jednoduché a ľahké napriek tomu, že nemá grafické používateľské rozhranie.

Preinštalovanie ovládača  

Aj profesionáli sa stále dopúšťajú chýb a vývojári softvéru, ktorí stoja za tvorbou ovládačov pevných diskov, nie sú výnimkou. Poškodený alebo chybný ovládač môže spôsobiť, že váš pevný disk bude nedostupný alebo nepoužiteľný. Dobrou správou je, že jeho preinštalovanie vám zaberie len niekoľko minút. 

  1. Prejdite do panela vyhľadávania na paneli úloh a zadajte ” správca zariadení.”
  2. Vyberte možnosť Správca zariadení.
  3. Prechádzajte dostupné kategórie a vyhľadajte svoj externý pevný disk. Väčšinou ho ľahko nájdete v kategórii Prenosné zariadenia. 
  4. Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na kartu SD a vybrať položku Odinštalovať zariadenie. 
  5. Reštartujte počítač. 
  6. Poskytnite správnemu ovládaču dostatok času na jeho automatickú reinštaláciu.

Príspevky z rovnakej kategórie: