Austrálska vláda chce testovať nezamestnaných na drogy, senátorka žiada to isté pre poslancov

Vplyvná nezaradená austrálska senátorka podporí zákon, na základe ktorého by austrálski nezamestnaní výmenou za poberanie dávok v hmotnej núdzi museli podstúpiť test na drogy, ak takýto test absolvujú aj zákonodarcovia.

Konzervatívna austrálska vláda chce testovať ľudí poberajúcich podporu v nezamestnanosti a obmedziť tak množstvo prostriedkov, ktoré majú k voľnému použitiu nezákonní užívatelia drog.

Trestanie nezamestnaných

Na schválenie zákona potrebuje vláda podporu nezaradených senátorov a senátorka Jacqui Lambie je nateraz jediná, ktorá sa vyslovila za podporu zákona s podmienkou. Podobné návrhy zákonov už predtým senát dvakrát odmietol.

Podľa jeho odporcov z radov stredoľavej opozičnej Austrálskej strany práce a organizácií zo sociálnej oblasti a zdravotníctva je to trestanie nezamestnaných.

Náhodné testy poslancov

Lambie, ktorá má vlastnú skúsenosť so synom závislým na metamfetamíne, uviedla, že federálni poslanci by mali podstupovať náhodné testy na drogy.

Podľa nej sú takého testy spolu s testami na alkohol bežné v stavebnom a ťažobnom priemysle a parlament by mal ísť príkladom. Jej postoj už podporilo aj niekoľko vládnych poslancov.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne