Autopilot od Tesly možno uvidíme aj v iných vozidlách.

Systém autopilota od Tesly s názvom Full Self-Driving asi veľmi predstavovať nemusím. Je to asi najznámejší systém medzi motoristami. Spoločnosť Society of Automotive Engineers zaradila systém od Tesly do druhej úrovne. V praxi to znamená, že systém má plnú kontrolu nad vozidlom, akceleráciou, brzdením a riadením, ale vodič to musí ovládať a byť pripravený prevziať riadenie. Bude však tento systém dostupný pre iné automobily? Ano.

Tesla

Elon Musk v rozhovore pre Autocar povedal:

Budovanie systému autopilota je v zásade extrémne drahé, takže ho musíte nejako zaplatiť. Pokiaľ ľudia nechcú pracovať zadarmo. Ale musím povedať, že keby iné automobilky chceli licencovať náš systém a používať ho vo svojich autách, bolo by to super. Nie je určený výlučne pre elektromobily Tesla . “

Znamená to, že ak by chcela automobilka licencovať systém Tesly, tak Elon Musk nemá problém. Otázne je za akých podmienok. Taktiež Elon pre Autocar prezradil, že Full Self-Driving 2 bude o 200 až 300 percent bezpečnejší ako keď šoféruje človek. Tento systém by mal debutovať budúci rok spolu s Tesla Cybertruck.

 

 

The post Autopilot od Tesly možno uvidíme aj v iných vozidlách. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

Scroll to Top