Hypotéka za dva dni? S najskúsenejšou bankou v poskytovaní hypoték to nie je žiaden problém!

VÚB je prvá banka na Slovensku, ktorá získala licenciu na predaj hypoték. Od roku 1998 sa vďaka hypotekárnym úverom od VÚB zrekonštruovalo a postavilo veľké množstvo bytov a domov.

Ako zistiť či vám postačuje príjem?

Úrokové sadzby hypoték sú na historických minimách a záujem Slovákov o kúpu vlastného bývania je preto v posledných rokoch rekordný. Výsledkom je výrazný nárast zadlženia domácností. Od začiatku roka preto Národná banka Slovenska opätovne sprísnila pravidlá, ktoré majú ochrániť zákazníkov s nižším príjmom, aby im prílišné zadlženie v prípade zhoršenia ekonomickej situácie nerobilo problémy so splácaním. Zmeny sa týkajú predovšetkým „povinnej rezervy“.  Ako teda zistíte, či vám postačuje príjem? Najjednoduchšie je prísť sa poradiť do banky. V ktorejkoľvek pobočke VÚB alebo v hypotekárnom centre vám presne spočítajú, akú maximálnu hypotéku viete bez problémov získať.

TIP: Aby ste si overili akú hypotéku budete môcť v banke získať, požiadajte o hypotekárny certifikát, ktorým sa môžete preukázať predávajúcemu alebo realitnej agentúre. Nemusíte mať ešte vybranú nehnuteľnosť na kúpu bývania. Výška hypotéky uvedená v hypotekárnom certifikáte je stanovená na základe kritérií, ktoré si stanovuje banka. Tento certifikát platí až tri mesiace a je zdarma.

S hypotékou od VÚB šetríte čas aj peniaze

V poskytovaní hypoték je VÚB patrí dlhodobo medzi lídrov na trhu a to aj vďaka vylepšeniam v prospech zákazníka, ktoré zaviedla ako prvá banka na trhu. Všetky tieto vylepšenia šetria zákazníkom čas, peniaze a umožňujú získať vysnívané vlastné bývanie v rekordne krátkom čase.

  • Zrušenie notárskej zápisnice (podpis zmluvných dokumentov len po overení notárom za poplatok),
  • zavedenie „predschválenej“ hypotéky – hypotekárny certifikát,
  • umožnenie čerpania hypotéky už po podaní návrhu na vklad do katastra nehnuteľností,
  • zavedenie možnosti mimoriadnych 20 %-ných splátok bez poplatkov,
  • umožnenie splatenia celej hypotéky bez poplatku v roku skončenia fixácie úrokovej sadzby,
  • ako prvá banka na trhu spustila poskytovanie hypoték živnostníkom na základe ich ročného obratu,
  • overuje klientske údaje prostredníctvom databázy Sociálnej poisťovne a klient tak nemusí vybavovať a predkladať doklady o príjme.

Aj vďaka všetkým vylepšeniam, ktoré

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne