Mezonety s predzáhradkou? Vieme, kde ich nájdete.

Už aj v Bratislave totiž nájdete unikátne mezonety s vlastnou predzáhradkou. V projekte Čerešne fine living v Dúbravke.

„Dom“ v bytovom komplexe

Keď sa povie mezonet, väčšina z nás si vybaví viacpodlažný byt zväčša v horných poschodiach bytových domov. Čiže bez predzáhradky. Áno, väčšina mezonetov je takých, ale sú aj výnimky. Pripomeňme si, že slovo mezonet pochádza z francúzskeho „maisonette“, čo znamená domček alebo malý dom. Nie je to náhoda.

Tento typ bývania pripomína rodinný dom, a to tým, že ho rozdeľuje do viacerých úrovní, respektíve podlaží. Mezonety s predzáhradkou majú s rodinným domom spoločný ešte jeden dôležitý benefit – vlastný priestor v exteriéri. Môžeme ich teda oprávnene označiť ako „domy v bytových komplexoch“. So všetkými výhodami, ktoré k tomu patria.

Príjemný relax v predzáhradke

Mať vlastnú predzáhradku, kúsok svojej zelene priamo pred domom, je na nezaplatenie. A zvlášť, keď bývate v meste. Je len na vás, či si v nej vysadíte okrasné kvety, ktorých omamnú vôňu ucítite, vždy keď otvoríte okná svojho bytu, alebo si z predzáhradky vytvoríte kreatívne permakultúrne políčko, kde budete pestovať svoje vlastné bylinky. A čo keby ste premenili predzáhradku na improvizovanú jedáleň s prestretým stolom pod holým nebom? Nech sa rozhodnete akokoľvek, jedno je isté. Vo svojej predzáhradke si vždy príjemne oddýchnete a naberiete pozitívnu energiu do ďalších dní.

Komfort na pohľadanie

Veľa sme hovorili o predzáhradke, ale nesmieme zabudnúť ani na komfort, ktorý ponúkajú mezonety v interiéri. Veľkorysý priestor a vysoké stropy umožňujú atypické a originálne architektonické riešenia, ktoré by v bežných bytoch jednoducho neboli možné. Mezonety si tak ľahko prispôsobíte svojmu vkusu a svojmu životnému štýlu. To všetko z nich robí výnimočné a vskutku originálne bývanie povýšené na fine living. Presvedčte sa sami.

Viac na www.ceresne.sk/mezonety

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne