Nájdite krásu a cestujte k Bohinjskému jazeru

Kde je Bohinjské jazero?

Najväčšiu časť jazera možno nájsť v národnom parku Triglav, ktorý je jediný národný park krajiny. Toto jazero je často v zabudnutí oproti Blédskemu jazeru, jeho slávnejšiemu bratrancovi, vzdialenému asi iba 30 minút cesty ďalej.

Národný park Triglav, nachádzajúci sa v severozápadnej časti Slovinska, získal svoje meno podľa Triglavu, hlavného vrcholu, ktorý je zároveň aj najvyššou horou Julských Álp. Jazero, ktoré bolo pôvodne ľadovcové sa nachádza v južnej oblasti hory Triglav.

Bohinjské jazero, Bohinj
Pohľad na nádherné Bohinjské jazero, ktoré sa nachádza v Bohinji

Navzdory tomu, že najbližším veľkým mestom je Bled, pri Bohinjskom jazere je množstvo drobných dediniek, ktoré určite stoja za váš čas a návštevu. Každá jedna z týchto dediniek, ktorá je v blízkosti jazera, v jeho priľahlom okolí, vám daruje jedinečnú možnosť, ako spoznať Národný park Triglav a samotné krásne jazero.

Ako sa sem dostať

Cestovať k jazeru vôbec nie je ťažké, väčšina návštevníkov sa počas výletu do Bledu zvyčajne vydá i na jeden až dva dni do Národného parku Triglav. Ako sme už spomenuli, Bohinjské jazero je veľmi blízko od obľúbenejšieho Bledského jazera. Tí, ktorí cestujú z Ľubľany, hlavného mesta Slovinska, môžu predpokladať, že cesta k jazeru trvá približne 1 hodinu a 45 minút.

Video: Slovinsko – Julské alpy – Bohinjské jezero

Najbližšia železničná stanica je v dedine Bohinjská Bistrica. Táto dedina je skutočne iba kúsok od Ribcev Laz, ďalšej drobnej dedinky ležiacej na východ od Bohinjského jazera. I keď ste tak blízko, bohužiaľ stále platí, že musíte používať taxík, aby ste sa dostali do mesta Ribcev Laz, sa nachádza v obci Bohinj.

Máte i možnosť použiť autobus, ktorý vás môže prepraviť z Bledu až k jazeru, nezaleží ani tom, aké je ročné obdobie. Treba si dať pozor na to, že tieto autobusy jazdia počas zimy menej často, takže si radšej naplánujete cestu do tejto oblasti a prezrite i cestovný poriadok.

Nezáleží na tom či prichádzate z Európy alebo nie, náš osobný tip je aby ste pri návšteve tohto čarovného miesta určite požičali alebo použili vlastné auto. Budete mať možnosť sa zastaviť v hlavnom meste alebo v iných oblastiach, kde budete mať tú možnosť prenajať si auto.

Príspevky z rovnakej kategórie: