Video: Streľba v Texase si vyžiadala mŕtvych aj zranených, muž najprv spustil paľbu na policajtov (aktualizované)

  • aktualizované 1. septembra, 20:37

Počet obetí streľby v západnom Texase stúpol na sedem. Informovala o tom polícia v meste Odessa. Hovorca polície Steve LeSueur v nedeľu uviedol, že najmenej jedna zranená osoba je v život ohrozujúcom stave.

Streľbu v sobotu popoludní spustil muž, ktorého identifikovali ako belocha a tridsiatnika, keď jeho vozidlo zastavila polícia na ceste medzi mestami Midland a Odessa.

Páchateľa zastrelili policajti pred kinom

Muž najprv pálil na policajtov, následne sa dal na útek, pričom naďalej strieľal po ďalších motoristoch a ľudí na ulici. Počas svojho vyčíňania tiež ukradol poštárske auto.

Páchateľa napokon zastrelili policajti pred kinom. Páchateľa identifikovali ako belocha, tridsiatnika. Motív jeho činu nie je známy.Pri incidente utrpelo zranenia viac ako 20 ľudí, z ktorých traja sú policajti. Medical Center Hospital v Odesse informovala, že tam letecky previezli 17-mesačné dieťa, ktoré zasiahla do tváre časť náboja.

Texaský generálny prokurátor Ken Paxton v stanovisku vyhlásil, že je „zdesený takýmto nezmyselným činom“. Guvernér Texasu Greg Abbott zase vyhlásil, že nedovolí, aby v štáte prevládla nenávisť a násilie.

Začiatkom augusta sa strieľalo aj v El Pase

Viceprezident Mike Pence v reakcii na udalosti uviedol, že spolu s administratívou prezidenta Donalda Trumpa zostávajú „absolútne odhodlaní spolupracovať s vedúcimi predstaviteľmi oboch strán v Kongrese na podniknutí krokov, aby sme mohli riešiť a čeliť tejto hrozbe masovej ukrutnosti v našej krajine“.

Sobotňajší incident je ďalšou masovou streľbou v Texase za uplynulé týždne. Začiatkom augusta strelec zabil v meste El Paso 22 ľudí.

[embedded content]
[embedded content]

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne