Dokument zo zápasu s Trenčínom odhalil prešľap klubu z Poľska, akreditácie dával členom hooligans

Na poľskej futbalovej scéne sa objavil veľký prešľap v podaní účastníka tamojšej Ekstraklasy – tímu Górnik Zabrze.

Priaznivcov tohto sliezskeho klubu dlhodobo púšťali na súťažné zápasy bez kontroly pri bránach štadióna – a to dokonca na novinárske akreditácie.

Bezbrehé prideľovanie akreditácií

Denník Wyborcza odhalil prax bezbrehého prideľovania akreditácií na zápasy Górnika rôznym podporovateľom klubu. „Vodca fanúšikov, tzv. hooligans, dostal akreditáciu umožňujúcu vstup na štadión bez kontroly,“ píše Wyborcza.

Uvedené periodikum má k dispozícii usvedčujúce video zo stretnutia 2. predkola Európskej ligy 2018/2019 proti slovenskému mužstvu AS Trenčín (0:1). Na videozázname vidno, ako jeden zo zamestnancov klubu rozdáva akreditácie fanúšikom so šálmi okolo krku.

Inštruovali problémových priaznivcov

V tejto chvíli už bývalý pracovník klubu zo Zabrze David F. mal dokonca problémových priaznivcov inštruovať, ako majú vypovedať na súde v prípade, že ich usvedčia z vniknutia na hraciu plochu počas niektorého zo zápasov. Odvolával sa pritom na šéfa bezpečnosti v Górniku Zabrze Tomasza Milewského.

Milewski zatiaľ všetko popiera. Tvrdí, že nikdy nikomu neradil, ako svedčiť na súde, ani nemá vplyv na skutočnosť, že sa niekto oháňal jeho menom.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne