Kým Pčolinskému nasadili putá, spustil vojnu v polícii (+ interaktívny sprievodca a video)

V polícii už niekoľko mesiacov prebieha neprehľadný boj a ťažia z neho najmä kritici vyšetrovateľov, ktorí odkrývajú, ako sa za vlád Smeru korumpovalo a ako sa zneužíval štát.

Boli to kroky Vladimíra Pčolinského, ktoré začali konflikt v bezpečnostných zložkách. Podnikal ich ako riaditeľ Slovenskej informačnej služby v čase, keď už polícia od januára 2021 vyšetrovala, či zobral úplatok. Dovtedy Pčolinský nespochybnil vyšetrovateľov, ktorí rozpletali korupčnú „chobotnicu“ Smeru.

Video: Čo nesedí na verzii Vladimíra Pčolinského a ako spustil vojnu v polícii (autorky: Mária Benedikovičová, Martina Koník)

„Je tu vojna. Zbytočne si budeme hovoriť, že nie je. Je tu vojna. Je brutálna vojna a toto je totálna vojna,“ povedal 8. septembra v televízii JOJ Vladimír Pčolinský.

V bezpečnostných zložkách štátu je vojna, akú Slovensko v novodobej histórii ešte nezažilo. A boli to kroky Vladimíra Pčolinského, ktoré ju začali. Podnikal ich ako šéf tajnej služby v čase, keď už policajti vyšetrovali, či zobral úplatok.

„Len čo som začal tieto informácie postupovať vonku, tak v tom momente sa začal problém,“ rozprával v JOJ po svojom prepustení z väzby.

„Keď na to upozornil náš kolega Vladimír Pčolinský ako riaditeľ Slovenskej informačnej služby, div sa svete, našli sa dvaja kajúcnici a bol zavretý,“ vyhlásil 31. augusta Pčolinského kamarát, predseda Sme rodina Boris Kollár.

Pčolinský teda tvrdí, že to bol práve on, kto prišiel na možné manipulácie. Čo však nehovorí, je, že na údajné manipulácie začal upozorňovať až v čase, keď už po ňom išla polícia. A že sa podozrenia týkajú len zlomku zo stoviek výpovedí.

Pre bežného človeka je konflikt medzi Národnou kriminálnou agentúrou a policajnou inšpekciou neprehľadný a nepochopiteľný. Aby sme pochopili, čo sa stalo, musíme sa vrátiť do obdobia pred zadržaním Pčolinského.

Záťah na policajné špičky

Je november 2020 a policajný tím Očistec odkrýva, ako mal oligarcha Norbert Bödör ovládať políciu a ako sa za vládnutia Smeru zneužívala aj

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top