Nové Maserati Grecale má byť predstavené už v novembri.

Talianska automobilka Maserati bude v najbližšej dobe predstavovať nové modely a nové generácie aktuálnych modelov. Len nedávno bol predstavený nový superšport MC20 s výkonom viac ako 600 koní. Najbližšie sa dočkáme novinky s názvom Grecale.

Maserati Grecale

Dizajn novinky bude agresívny ako sa na Maserati patrí. Vpredu nájdeme agresívnu masku s trojzubcom uprostred. Vedľa masky budú full LED svetlá a nižšie športový nárazník s nasávaním. Z boku nájdeme trojicu výduchov vzduchu za predným blatníkom a znak Maserati na C-stĺpiku.

V interiéri nájdeme virtual cockpit, ktorý bude vychádzať z MC20 a nový infoteiment Uconnect 5,0. Dĺžka Grecale bude niečo nad 4,7 metra a rázvor kolies má byť 2 850 mm.

V ponuke motorov nenájdeme naftový agregát, ale len elektrifikované benzínové egregáty. Menej výkonný 2,0-litrový preplňovaný štvorvalec s mild-hybridnou technológiou dostane výkon od 250 do 330 koní. Ďalší 3,0-litrový benzínový šesťvalec ponúkne výkon od 400 do 550 koní. Samozrejmosťou je pohon všetkých kolies a automatická prevodovka.

Približne pol roka po predstavení Grecale má byť predstavené aj elektrické SUV Maserati. Toto SUV dostane výkon najmenej 500 koní, 90 kWh batériu a dojazd približne 600 kilometrov.

Maserati Grecale

Očakávaná cena základného Maserati Grecale bude medzi 65 000 až 68 000€.

Okrem Maserati Grecale a elektrického SUV môžeme budúci rok očakávať aj nové GranTurismo. Taktiež nové Maserati Levante má byť vyvíjané v spolupráci s Ferrari. Bude Levante luxusné Purosanque?

 

The post Nové Maserati Grecale má byť predstavené už v novembri. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: