Aj majitelia väčších firiem môžu manažovať firemné peniaze cez mobil

Pokiaľ ste podnikateľ alebo majiteľ firmy a máte vo svojej banke aktivovanú mobilnú aplikáciu, pravdepodobne v nej vidíte aj svoje podnikateľské či firemné účty. Tento prístup k firemným peniazom však často býva limitovaný a neumožňuje také funkcionality, ktoré by vám poskytovali dostatok komfortu práve pre správu firemných peňazí a kariet.

Moderná banková mobilná aplikácia určená práve pre firmy a podnikateľov vám môže výrazne pomôcť.

zdroj: Tatra Banka

Základom sú platby, a to aj hromadné

Samozrejme, bez prevodných príkazov a platieb by dnes už žiadna aplikácia neobstála na trhu. To už potom radšej ponechať všetko na internet banking. V prípade firiem je však dôležité, aby aplikácia umožňovala aj podpisovanie v rôznych kombináciách, limitoch, a tak isto aj odosielanie hromadných platieb či zadávanie platieb importom priamo z účtovného systému. Nemenej dôležitý je aj následný export pohybov a dávok v rôznych formátoch a jazykoch. Mobilná aplikácia Business banking od Tatra banky poskytuje svojim užívateľom aj prehľadné zobrazenie platieb podľa stavu a vizuálne odlíšenie nezrealizovaných platieb spolu s dôvodom.

Aplikácia umožňuje okrem platieb a dávok aj manažment trvalých príkazov a SEPA inkás.

zdroj: Tatra Banka

Podľa dostupných dát od Tatra banky až 50% zazmluvnených firemných klientov aktívne využíva Business banking na zadávanie platieb. Mesačne je to viac ako 550 tisíc transakcií v celkovom objeme viac ako 1,6 miliardy eur (údaj za október). Svedčí to o čoraz väčšom záujme firiem o služby elektronického bankovníctva.

Manažment platobných kariet v celej firme

Možno aj vy patríte k podnikateľom, ktorí poskytujú prístup k firemným účtom viacerým osobám. Či už sú to vodiči, účtovníci alebo aj bežní zamestnanci so špeciálnymi úlohami, ktorí realizujú platby kartou. Všetci potrebujú mať nastavené oprávnenia v takom rozsahu, aby nedochádzalo k prípadnému prečerpaniu prostriedkov alebo, nebodaj, k zneužitiu. Oprávnenia a limity pre platby sú presne nastavené v zmluve, no niekedy dochádza k situáciám, kedy je potrebné tieto limity upraviť. A to zväčša veľmi rýchlo

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne