Aká je Čaputová, keď jej šijú šaty a prečo láska nezvykne vydržať do konca života. Najlepšie rozhovory Denníka N

Sú bratia, ale každý je iný. Ivan Kočner rozprával Monike Tódovej, aké to je, keď váš brat je najväčším zloduchom v krajine a stojí pred súdom za podvody, ale aj podozrenie, že si objednal vraždu.

„Vždy, keď sa v tejto krajine za posledných 15 rokov diali zásadné veci, nejako tam figuroval. S každou kauzou som si hovoril: Je tam? Nie je tam? Je za tým?… Čiže aj v tej chvíli, keď vyšla informácia o vražde Jána Kuciaka, mi napadlo, že čo ak je za tým…“

Prezidentka Zuzana Čaputová je osobnosť roka. Návrhár Boris Hanečka ju obliekal na inauguráciu a potom jej šil šaty aj na zahraničné cesty. Jane Močkovej o nej hovorí s obdivom, ale nie je to iba rozhovor o šatách, strihoch a krčení látok. Hanečka hovorí aj o závisti, škodoradosti a neprajnosti.

„Išli ju nachytať, niekedy sa mi zdalo, že už je to, ako keď hráme hokej a opäť tu máme päť miliónov trénerov.“

Tomáš Bella odišiel do Kalifornie, aby v Silicon Valley na vlastnej koži zistil, čo nás čaká. Aj na Slovensko sa totiž blíži automobilová revolúcia. Nebude to trvať dlho a autá budú jazdiť samé a nebudú tak veľmi ničiť životné prostredie. Napísal celú sériu textov a v Kalifornii hovoril aj so zakladateľom Tesly Martinom Eberhardom.

„Elektrické autá sa stále vyrábajú rovnako ako benzínové. Na začiatku máte jednu obrovskú krabicu s batériami, ktorú na začiatku linky vložíte zdola do auta. Auto so živou batériou sa potom posúva po celej výrobnej linke. Je to, ako keby ste vyrábali benzínové auto tak, že na začiatku linky naplníte nádrž benzínom a potom budete okolo nej zvárať karosériu. Je to šialené.“

Tomáš Bella je aj v druhom rozhovore. V tomto sa však nepýta. Kolegovi Konštantínovi Čikovskému hovorí o depresii, ktorá ho trápila a brala mu radosť. Mimoriadne silný rozhovor o svete úspešných.

„Mal som dni, keď je o deviatej porada, kde sú piati na telefóne, a od 9:30 do desiatej som

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne