Dopyt po jazdených autách rastie pre obavy z Covidu aj u seniorov, ktorí ešte donedávna auto nechceli

Za posledný rok vzrástol počet starších vodičov so záujmom o kúpu ojazdeného auta. Hlavnou príčinou tohto trendu je fakt, že mnoho starších ľudí sa bojí pre pandémiu cestovať hromadnou dopravou. Často sa tak, aj napriek chýbajúcim vodičským skúsenostiam z posledných rokov, rozhodujú znova zasadnúť za volant. Dopyt po autách vzrástol vo vekovej kategórii nad 55 rokov na Slovensku predovšetkým u žien, a to medziročne o viac ako 17 %. Za novšie vozidlo sú slovenskí seniori tento rok ochotní minúť o 11 % viac ako vlani. Vyplynulo to z analýzy predaných vozidiel siete autocentier AAA AUTO.

Test SsangYong Korando

Vplyvy pandémie koronavírusu na správanie sa ľudí sú viditeľné aj na trhu ojazdených vozidiel, kde sa po minuloročnom prepade v predajoch jazdených áut tento rok rapídne po nich zvýšil dopyt. “Záujem o ojazdené autá rastie aj u starších vodičov, kedy veľká časť z nich pred pandémiou o kúpe vozidla neuvažovala. Často ide o vodičov, ktorí nákup vozidla pôvodne ani neplánovali, ale obava z ochorenia a na druhej strane vyššia bezpečnosť individuálnej dopravy ich ku kúpe vozidla presvedčila. Väčšinu starších zákazníkov pritom tvoria ženy,” uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

Na cestách tak pribúda nových vodičov, ktorí majú z posledných rokov minimálne jazdné skúsenosti. Navyše si musia  poradiť  aj s novými technológiami, ktoré pre nich predstavujú istú komplikáciu. Napriek tomu mnoho seniorov vníma cestu vlastným autom ako bezpečnejší variant než cestovanie v hromadných dopravných prostriedkoch, ktoré v čase pandémie vnímajú ako hrozbu pre svoje zdravie. “Menej skúseným starším vodičom by som odporučila vyberať si modely s vyšším sedením, ktoré umožňujú jednoduchšie nastupovanie aj vystupovanie. Ešte

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: