Lekárka z Kysúc: 37-ročný pacient u nás dva týždne bojoval o život. Mladý, zdravý, neočkovaný

Kysuce patrili počas druhej vlny pandémie covidu k najviac zasiahnutým regiónom. V septembri 2021 sa radia k najmenej zaočkovaným. Lekári z Kysuckej nemocnice pripravili projekt Zdravé Kysuce, ktorým chcú očkovanie a povedomie o covide zvýšiť.

„Okrem podpory očkovania to môže pomôcť obnoviť dôveru v odborné inštitúcie a zosilniť hlas lekárov, ktorý zaniká v politickom šume,“ hovoria o projekte tvorcovia.

Do domácností distribuovali 30-tisíc letákových novín. Jednou z lekárok, ktorá sa na nich podieľala, je Miroslava Galgánková, ktorá je vedúcou lekárkou vakcinačného centra v Čadci a pracuje ako anestéziologička a intenzivistka na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny v Kysuckej nemocnici v Čadci.

Prečo vznikla vaša iniciatíva?

Riaditeľ Kysuckej nemocnice v Čadci zverejnil cez sociálne siete postoj primárov a námestníka pre zdravotnú starostlivosť k aktuálnej pandemickej situácii na Kysuciach a k medializovanej nízkej zaočkovanosti v regióne. Po tejto výzve sa nám ozval novinár Jakub Kratochvíl s návrhom vytvoriť leták či noviny, kde by sme informovali čo najviac ľudí o tom, čo sa dialo v našej nemocnici počas 2. vlny pandémie.

Mal to byť pohľad zdravotníkov, ale aj osobné príbehy pacientov, ktorí prežili ťažký priebeh ochorenia. Takto sme chceli poskytnúť objektívne informácie, ako podobnému scenáru predísť v tretej vlne pandémie. Boli sme nadšení a spolu s námestníkom riaditeľa a primárom covidového oddelenia sme súhlasili.

Prečo?

Hoaxy, ktoré sa šíria medzi ľuďmi a internetom, nás už unavujú. Chceli sme dať odborné stanovisko. Máme pocit, že dôvera v 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne