Mazda budúci rok predstaví nové modely. V ponuke budú šesťvalce, ale aj Wankel.

Nie je žiadne tajomstvo, že Mazda plánuje budúci rok predstaviť nové vozidlá typu SUV, ale aj vozidlo s motorom Wankel. Okrem toho japonská automobilka plánuje vstúpiť do prémiového segmentu. Budúci rok 2022 však bude pre Mazdu veľmi zaujímavý.

Mazda

Mazda plánuje budúci rok predstaviť nové vozidlá s označením od CX-50 až po CX-90. Najmenšia Mazda CX-50 bude zdieľať platformu s Mazda 3, Mazda CX-30 a Mazda CX-3. Toto vozidlo sa bude vyrábať od januára 2022 v americkom Huntsville. Samozrejmosťou bude pohon 4×4 a predávať sa bude len v USA.

Ďalšie vozidlá Mazda CX-60 a CX-80 sú stredne veľké SUV, ktoré budú určené pre Európu, Japonsko a ďalšie trhy. Mazda CX-60 bude v ponuke ako päťmiestne vozidlo a CX-80 ako sedemmiestne vozidlo. Obe vozidlá budú mať v ponuke motorov štvorvalce SkyActiv-G alebo SkyActiv-X. V ponuke bude aj plugin-in hybrid, ale aj radový šesťvalec SkyActiv-X alebo SkyActiv-D. Šesťvalec SkyActiv-D dostane mild-hybridný pohon. Predaj vozidiel Mazda CX-60 a Mazda CX-80 začne v roku 2022.

Mazda RX-9

Vozidlá Mazda CX-70 a Mazda CX-90 budú veľké SUV postavené na platforme, ktorá je určená na pohon zadných kolies. Samozrejme, že tieto vozidlá dostanú pohon všetkých kolies, ale preferovať sa bude zadná náprava. Tieto dva modely budú mať pod kapotou výlučne preplňované radové šesťvalce.

 

Okrem nových SUV dostane elektrická Mazda MX-30 sekvenčný hybrid. To znamená, že spaľovací Wankel motor bude slúžiť ako agregát na výrobu elektrickej energie. O pohon sa bude starať elektromotor.

Pre Mazdu bude rok 2022 veľmi zaujímavý. Čakajú nás aj v dobe elektrifikácie a v dobe znižovania objemov trojlitrové šesťvalce, čo je na dnešnú dobu úplne super.

The post Mazda budúci rok

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: