MS v hokeji 2019 (USA – Fínsko): Pesonen aj Ojamäki „skórovali do šatne“ a stav je vyrovnaný (online – video)

KOŠICE 13. mája (WebNoviny.sk) – Prvým pondelkovým zápasom v „košickej“ A-skupine na MS v hokeji 2019 je súboj medzi USA a Fínskom.

Američania začali svoje účinkovanie na turnaji prehrou so Slovenskom (1:4), ale v nedeľu si napravili chuť siedmimi gólmi v sieti Francúzska. Reprezentácia „Suomi“ je zatiaľ stopercentná, keď po úvodnom triumfe nad Kanadou (3:1) zdolala aj domácich hokejistov 4:2, keď sa hetrikom zaskvel Kaapo Kakko.

Fínsky 19-ročný tínedžer Kakko je zatiaľ hviezdou svetového šampionátu, okrem troch gólov v sieti Slovenska dvakrát skóroval aj v súboji  s Kanaďanmi. Kakko sa všeobecne považuje za najväčšieho protivníka Američana Jacka Hughesa v tohtoročnom drafte. Odborníci sa zhodujú, že kluby NHL po ňom siahnu hneď na začiatku už v prvom alebo druhom výbere.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

USA – Fínsko 2:2 (2:1, 0:1) – po II. tretine

  • hrá sa od 16.15

Góly:
00:50 – 1:0 B. Skjei (A. DeBrincat, J. Eichel)

[embedded content]

10:36 – 2:0 J. Gaudreau (J. Eichel)

19:05 – 2:1 H. Pesonen (S. Manninen, M. Koivisto)

[embedded content]

39:28 – 2:2 N. Ojamäki (S. Manninen, O. Kaski)

Vylúčenia:
28:50 J. Tyrväinen – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
33:12 P. Kane – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
38:26 C. White – 2 min. (krosček)

strely na bránu: 10:9, vylúčenia: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: J. Hribik (ČR), J. Romasko (Rus.) – G. Lazarev (Rus.), J. Ondráček (ČR)

Zostavy:
USA: Schneider – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – Eichel, J. Gaudreau, Kreider – J. Hughes, Keller, J. van Riemsdyk – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.
Fínsko: Vehviläinen – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Tyrväinen, Rajala, Kuusela – Kakko, Manninen, Pesonen – Savinainen, Ojamäki, Luostarinen – Anttila, Sallinen, Lammikko

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne