Nové Maserati Grecale dostane aj šesťvalec z MC20.

To, že talianska automobilka chystá malé SUV vieme už niekoľko mesiacov. Teraz už vieme aj názov malého SUV a trochu poznáme aj dizajn.

Maserati Grecale

Na fotografiách nie je Grecale dobre vidieť, ale vyzerá skoro rovnako ako Levante. Vpredu sa nachádza veľká maska a otvory vzduchu na nárazníku. Na predných blatníkoch sa nachádzajú výduchy vzduchu tak ako aj na Levante. Vzadu nájdeme štvoricu výfukov a medzi nimi difúzor.

Interiér bohužiaľ nebol zatiaľ odfotený.

Maserati Grecale

Maserati Grecale stojí na platforme ako Alfa Romeo Stelvio. Čo sa týka motorov, tak nie sú žiadne oficiálne informácie, ale vieme povedať, že v ponuke bude 2,0-litrový benzínový štvorvalec, 2,2-litrový diesel, ale aj 3,0 litrový V6 motor Maserati. Tento motor je použitý v Maserati MC20 a má výkon 630 koní. V Grecale bude mať pravdepodobne o niečo nižší výkon.

Maserati Grecale

Nové Maserati Grecale bude menšie než Levante a konkurovať bude Porsche Macan, BMW X3, Mercedes-Benz CLC a Audi Q3. Predstavenia by malo prebehnúť začiatkom roku 2021. Po predstavení Grecale bude predstavené Maserati MC20 Cabrio a nové Maserati Granturismo.

Tešíme sa na jazdy s Maserati Grecale. Podľa môjho názoru je Maserati Levante Trofeo najlepšie športové SUV a Grecale bude pravdepodobne tiež.

The post Nové Maserati Grecale dostane aj šesťvalec z MC20. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: