Politológ: Pozvanie Hegera, Kollára aj Fica s Pellegrinim je od prezidentky vyvážené

VIDEO: Čo povedal Fico prezidentke na spoločnom stretnutí.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) a neskôr aj s predsedom opozičného Smeru Robertom Ficom. Po svojom hovorcovi Martinovi Strižincovi odkázala, že diskutovali o situácii v bezpečnostných zložkách. O tejto téme sa prezidentka chce v najbližších dňoch rozprávať aj so šéfom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a s lídrom mimoparlamentného Hlasu Petrom Pellegrinim. „Na stretnutiach s nimi plánuje hovoriť aj o tom, ako upokojiť situáciu na Slovensku,“ doplnil Strižinec.

Prezidentka vypočula kritické hlasy, že je napriek napätiu v bezpečnostných zložkách aj v spoločnosti málo aktívna, hodnotí rozbehnuté kolo jej rokovaní politológ Michal Cirner.

„Je to možno aj jej reakcia na aktuálny prieskum verejnej mienky, kde je síce stále najdôveryhodnejšou političkou v štáte, ale už nemá takzvaný pozitívny rating. To znamená, že viac ľudí cíti nejaké negatívne konotácie voči nej. To ju možno zaktivizovalo, aby sa viac angažovala práve v témach, ktoré sú na tepe dňa,“ hodnotí politológ.

Zaujímavé je, že prezidentka zatiaľ na takéto rokovania nepozvala všetkých zástupcov vlády či koaličných strán. Nehovorí sa napríklad o Richardovi Sulíkovi z SaS, ktorý má po prestupe poslancov zo Za ľudí v parlamente druhý najsilnejší klub. Cirner však považuje zloženie pozvaných za vyvážené.

„Sú medzi nimi nielen tí, ktorí môžu štát reálne ovplyvniť, ako napríklad premiér, ale aj predstavitelia najsilnejšej opozície, takže výber považujem za nadstranícky, aký by som aj očakával,“ hovorí politológ s tým, že nie je vylúčené, že tieto rozhovory môžu pokračovať aj na ďalších úrovniach.

Robert Fico Čítajte viac Čaputová sa po Hegerovi stretla s Ficom. Ten ju varoval pred protestmi a revanšom

Čaputová deklaruje, že chce upokojiť situáciu v spoločnosti. V čase, keď koalícia hovorí o svojich politických protivníkoch ako o mafii, ktorá tu rozkradla štát, a, naopak, opoziční politici sa sťažujú na kriminalizáciu „nevinných ľudí“, sa zdá, že obrúsenie hrán je z jej strany nedosiahnuteľným cieľom. Podľa Michala Cirnera však

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne

Scroll to Top