Česká automobilka Škoda predstavila minulý rok na Mikuláša nový model Scala, ktorý nahradil Rapid. Nová Scala je oveľa modernejšia a…
The post Škoda predstavila nový Rapid. Avšak nie je určený pre náš trh. appeared first on spiatocka.sk. …

Česká automobilka Škoda predstavila minulý rok na Mikuláša nový model Scala, ktorý nahradil Rapid. Nová Scala je oveľa modernejšia a väčšia, lenže je určená len pre európsky trh. Takže inde vo svete sa musia uspokojiť so Škodou Rapid. Lenže v Rusku už nemusia. Škoda tam predstavila nový Rapid.

Zobraziť prezentáciu.

AJ napriek viacerým zmenám je jasné, že sa jedná o Škodu Rapid, pretože si zanecháva stále tu istú líniu. Zmenená je predná maska, ktorá je veľmi podobná Scale alebo novej Octavii. Predný nárazník je taktiež nový aj s hmlovými svetlami. Vzadu sa nachádzajú svetlá s novým dizajnom a na kapote sa nachádza nápis Škoda.

Interiér prešiel väčšími zmenami. Palubná doska je kompletne nová s novým vysunutým dotykovým displejom. Multifunkčný volant má nové ovládanie a za ním nájdeme virtual kokpit.

Zobraziť prezentáciu.

Po technickej stránke zostavá Rapid taký istý. Zmenila sa len dĺžka, ktorá narástla o 29 mm. Pod kapotou zostávajú aj naďalej tri motory v ponuke. Atmosférický 1,6 litrový benzín s výkonom 90 alebo 110 koní. Ten je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Výkonnejšia verzia môže byť spojená aj so 6-stupňovým automatom. Ďalej je v ponuke 1,4 TSI s výkonom 125 koní. Tento motor je spojený len so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. V ponuke je len pohon predných kolies.

Upravený Rapid sa bude pre ruský trh vyrábať v ruskom závode Kaluga. Okrem toho sa bude Rapid vyrábať aj v Číne.

Škoda Rapid 2020

Okrem upraveného Rapid predstavila česká automobilka aj Karoq určený pre ruský trh. Ten sa od Karoqu pre Európu veľmi nelíši, ale zmeny nájdeme pod kapotou. Karoq má v ponuke 1,6 litrový atmosférický benzín s výkonom 110 koní a 1,4 TSI s výkonom 150 koní. V ponuke bude pohon predných kolies aj

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: