Sparta prežíva ťažké obdobie a odvolala trénera, Ščasný skončil po prehre v derby pražských „S“

PRAHA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Na lavičke českého futbalového tímu Sparta Praha už nesedí doterajší tréner Zdeněk Ščasný. Vedenie klubu ho odvolalo po stredajšej prehre s mestským konkurentom Slaviou (0:3) v semifinále českej pohárovej súťaže.

Sparta prežíva ťažko obdobie

Najslávnejší klub v krajine prežíva ťažké obdobie. Počas minulého víkendu podľahol doma v ligovom stretnutí Karvinej (1:3). Sparta je v tabuľke najvyššej súťaže v Česku tretia s mankom 15 bodov na lídra Slaviu.

„Situácia po zápasoch s Karvinou a Slaviou bola taká, že sme museli urobiť okamžité rozhodnutie. Dospeli sme k tomu, že odvoláme trénera, pretože výsledky a predvedená hra boli veľmi zlé,“ povedal na klubovom webe generálny riaditeľ Sparty František Čupr.

Tím prebral po Hapalovi

Šesťdesiatjedenročný rodák z Brna Ščasný viedol mužstvo z Letnej od konca júla minulého roku, keď ho prebral po súčasnom kormidelníkovi slovenskej reprezentácie Pavlovi Hapalovi.

V minulosti bol už predtým dvakrát koučom Sparty. V 90. rokoch minulého storočia získal dva tituly, počas druhého angažmánu v období rokov 2015-2016 postúpil so Spartou do štvrťfinále Európskej ligy.

V najbližšom ligovom dueli v Opave povedie Spartu niekdajší obranca „rudých“ a vicemajster Európy 1996 Michal Horňák. „Budeme zvažovať varianty obsadenia pozície hlavného trénera. Uvidíme, či ho privedieme ešte v priebehu nadstavbovej časti alebo až pred budúcou sezónou,“ doplnil Čupr.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne