Sulík je podľa premiéra nezodpovedný a ministrov označil za malé deti, Matovič na vypnutí krajiny stále trvá

Premiér Igor Matovič je aj napriek kritike odborníkov na epidémiu a ekonomiku presvedčený, že takzvané „vypnutie krajiny“ je dobrá voľba. Na Slovensku by podľa neho mali platiť ešte prísnejšie opatrenia ako doteraz.

„Som za to sprísniť, sprísniť, sprísniť,“ povedal Matovič v špeciálnej relácii o koronavíruse v televízii Markíza. Uvoľňovanie pravidiel označil za bláznovstvo.

Matovič zvažuje aj zákaz vychádzania pre seniorov v prípade, že budú nedisciplinovaní. Seniorov kritizoval napríklad za to, že nevyužívajú dopoludňajšie hodiny na nakupovanie, hoci je to čas vyhradený len pre nich.

Naznačil tiež, že na Veľkú noc chce výraznejšie obmedziť pohyb ľudí na Slovensku a zamedziť tomu, aby napríklad ľudia z Bratislavy cestovali počas sviatkov do iných častí Slovenska. Takzvané vypnutie Slovenska chce navrhnúť už v piatok na krízovom štábe.

„Opatrenia, ktoré sme spustili, nás posunuli na tretie miesto na svete v ochrane ľudí pred coronou! Preto ak nepoľavíme a pritvrdíme ešte viac v našom ‚blackoute‘, t. j. vypnutí Slovenska … hnusobu porazíme,“ napísal Matovič po debate v televízii Markíza na Facebook.

Urobil tak len pár hodín

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne