Toto je pancierový Smart. Na prvý pohľad to nie je vidieť.

Pancierové vozidlá, ktoré dokážu odolať streľbe zo strelných zbraní alebo výbuchu bomby nie sú dnes nejako vzácne. Jedná sa prevažne o luxusné limuzíny, poprípade o veľké SUV, ale kto by tipoval, že Smart môže byť pancierový? Jeden úpravca, ktorý vyrába pancierový Smart sa nájde. 

Carmored Smart

Nemecká firma Carmored má skúsenosti s výrobou pancierových vozidiel, avšak ich najnovší prírastok je pancierový Smart. Je to síce divné. Také malé autíčko a pancierové, no dáva to zmysel. Smart je určený pre nenápadných ľudí, ktorý nechcú byť veľmi nápadný, poprípade pre ľudí, ktorý sa pohybujú často v meste.

Pancierový Smart patrí do ochrannej triedy B4 a dokáže odolať aj strelnej zbrani Magnum 44. Celá kabína je nepriestrelná vrátane okien. Na komunikáciu s okolitým svetom je k dispozícii interkom a pneumatiky sú Run-Flat.

Výkon nepriestrelného Smartu je 100 koní, no pancierová úprava váži navyše len 140 kg. Cena tohto vozidla je minimálne 45 000€. V ponuke bude aj nepriestrelná verzia Brabus Smart, ale tá bude stáť až 90 000€.

Carmored Smart

 

The post Toto je pancierový Smart. Na prvý pohľad to nie je vidieť. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: