Toto je špeciálny autobus pre astronautov. Prejde vzdialenosť len 14,5 kilometrov.

Autobusy hrajú veľmi dôležitú úlohu vo svete. Prepravujú ľudí na miesta kam potrebujú. Takisto aj astronauti sa potrebujú dopraviť k svojej lodi aby sa mohli dostať do vesmíru. Na to im slúži špeciálny autobus Astrovan od spoločnosti Airstream.

V minulosti hral špeciálny autobus Astrovan Airstream dôležitú úlohu. Prepravoval astronautov na štartovaciu plochu Kennedyho vesmírneho strediska. Avšak od roku 2011 boli astronauti prepravovaný do kozmu ruskou loďou Sojuz a na tento špeciálny autobus sa zabudlo. Teraz je Airstream Astrovan zasa pripravený prepravovať astronautov ku kozmickej lodi a to rovno v druhej generácii. Astronauti budú lietať na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS so Stareer Boeing CST-100.

Airstream Astrovan 2 odvezie pohodlne až šesť astronautov. K dispozícii majú pohodlné sedadlá, 110V zásuvky a televízor.

Tento špecializovaný autobus vezie posádku na štartovaciu plochu Cape Canaveral, ktorá je vzdialená od strediska 14,5 km.

Zobraziť prezentáciu.

The post Toto je špeciálny autobus pre astronautov. Prejde vzdialenosť len 14,5 kilometrov. appeared first on spiatocka.sk.

Pokračovať v čítaní – zdroj článku

Príspevky z rovnakej kategórie: