UEFA trestá Slovan za správanie fanúšikov a hrozí, že aj proti Wolverhamptonu nastúpi bez divákov

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava možno absolvuje aj druhý domáci zápas v skupinovej fáze Európskej ligy 2019/2020 bez platiacich divákov na tribúnach.

Európska futbalová únia (UEFA) najprv nariadila Slovanu odohrať dva zápasy pred prázdnymi tribúnami, pretože priaznivci Slovana sa v súbojoch proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič a kosovskému KF Feronikeli nevyvarovali homofóbnemu, antisemitskému a diskriminačnému správaniu.

Po odvolaní vedenia klubu UEFA druhý zápas zmenila na podmienečný s odkladom na jeden rok. Informáciu priniesol oficiálny web Slovana.

Slovan musí zaplatiť pokutu 50-tisíc eur

Prišiel však ďalší trest od UEFA, tentokrát xenofóbne pokriky fanúšikov Slovana počas domáceho duelu proti gréckemu tímu PAOK Solún. Slovan podľa nariadenia má odohrať ďalší súboj v Európskej lige bez divákov a musí zaplatiť pokutu 50-tisíc eur.

Vedenie bratislavského klubu sa prostredníctvom právnika odvolalo a čaká na rozhodnutie UEFA. Ak Slovan neuspeje, tak 24.10. proti anglickému Wolverhamptonomu nemôže rátať s podporou dospelých fanúšikov z tribún.

Na zápas proti Besiktasu mohli prísť len deti

„Belasí“ vo štvrtok 19. 9. odohrali domáci zápas K-skupiny EL proti tureckému Besiktasu Istanbul (4:2) bez platiacich divákov. Normy v tomto prípade umožnili prístup deťom do 14 rokov a na Tehelnom poli sa ich zišlo z rôznych škôl či futbalových klubov takmer 6-tisíc.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne