BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švajčiarska zvíťazili nad hráčmi Lotyšska 3:1 v nedeľňajšom stretnutí základnej B-skupiny v Bratislave na 83. majstrovstvách sveta 2019. „Helvéti“ triumfovali aj v druhom zápase na šampionáte, keď si v sobotňajšom dueli jednoznačne poradili s Talianmi (9:0).

Lotyšsko, naopak, nedokázalo nadviazať na víťazstvo 5:2 nad Rakúskom. Oba tímy teraz čaká deň voľna. V utorok sa oba tímy stretnú s predchádzajúcim súperom svojho protivníka. Švajčiari nastúpia o 20.15 proti Rakúšanom, Lotyšsko čaká od 16.15 meranie síl s Talianskom.

MS v hokeji 2019 (B-skupina)

• Bratislava

Lotyšsko – Švajčiarsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 35. Indrašis (Balcers) – 34. Hofmann (Kurashev, Martschini), 57. Hischier (Praplan, Josi), 60. S. Moser
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Kaukokari (Fín.) – Lhotský (ČR), Hancock (USA), 7773 divákov

Zostavy:
Lotyšsko: Merzlikins – Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Sotnieks, A. Kulda, Balinskis, Zile – Darzinš, Bluegers, Indrašis – Balcers, Keninš, Abols – Roberts Bukarts, Meija, Rihards Bukarts – Gegeris, Batna, Dzierkals – Marenis
Švajčiarsko: Genoni – Josi, Y. Weber, J. Moser, Diaz, Genazzi, Loeffel, Frick, Fora – Fiala, Hischier, Praplan – S. Moser, Haas, Ambühl – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Bertschy, Rod

Úvodný zásah zápasu strelil po bezgólovej prvej tretine švajčiarsky útočník Grégory Hofmann v 34. min. „Helvéti“ sa však z vedenia neradovali dlho, už o 31 sekúnd vyrovnal v presilovej hre Miks Indrašis.

Lotyši si skomplikovali vyrovnaný stav vylúčeniami na konci druhej dvadsaťminútovky, Švajčiari však nedokázali využiť ani presilovú hru 5 na 3.

V poslednej tretine sa karta obrátila, výhodu troch presiloviek dostali Lotyši. Tiež sa im však nepodarilo pretaviť početnú výhodu na gól a Švajčiarsko ich za to potrestalo tri a pol minúty pred koncom presným zásahom Nica Hischiera.

Gól jednotky vstupného draftu NHL 2017 bol nakoniec víťazný. Stav na konečných 3:1 pre „helvétov“ nakoniec ešte upravil gólom do prázdnej bránky Simon Moser.